Masaüstü PC'yi taşımak mantıklı mı?

SomeOne12

Hectopat
Masaüstü PC'yi yazlığa götürmek istiyorum kasası aslında biraz büyük ama kasa büyüklüğünden değil kasanın bileşenlerine zarar gelmesinden korkuyorum. Mesela ben bu kasayı taşıtsam bir yere bu kasanın ekran kartınınçıkartıp taşıtsam sorun olur mu? Ve ekran kartı çıkarmayı da beceremiyorum. Aslında takıp tekrar çıkaramadım. Mesela bir de temperli cam taşımada sıkıntı çıkartır mı? Sıvı soğutma var bir de o sallanırsa falan içindeki sıvıdan dolayı zarar gelir mi işlemciye?

Ekran kartını çıkarmalısınız, sokette kesin hasar görür. Bununla birlikte sıvı soğutucunun olması da sıkıntı, çok hassas bir şekilde taşınmalı yoksa sıvı soğutma açısından risk. Kasa içerisine sızma gerçekleşirse bileşenler zarar görür.

Masaüstü PC'yi yazlığa götürmek istiyorum kasası aslında biraz büyük ama kasa büyüklüğünden değil kasanın bileşenlerine zarar gelmesinden korkuyorum. Mesela ben bu kasayı taşıtsam bir yere bu kasanın ekran kartınınçıkartıp taşıtsam sorun olur mu? Ve ekran kartı çıkarmayı da beceremiyorum. Aslında takıp tekrar çıkaramadım. Mesela bir de temperli cam taşımada sıkıntı çıkartır mı? Sıvı soğutma var bir de o sallanırsa falan içindeki sıvıdan dolayı zarar gelir mi işlemciye?

Ekran kartını çıkarın onun dışında sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hadi belki RAM'ları da çıkarabilirsiniz isterseniz. Eğer düzgün bir şekilde paketlerseniz kasanızı sıkıntı olacağını sanmam.

Ekran kartını çıkarın, statik poşete koyun. Kasanın etrafınıda köpüğe koyup, kartonun içine koyabilirsiniz. Daha güvenli olmasını istiyorsanız, kartonu kasadan büyük alın ve kartonun kasa ile oluşturduğu boşluğa da köpük koyabilirsiniz. Bir darbe alsa bile, köpük basıncı bütün köpüklere dağıtır.

Mantiksiz, boyle durumlar için laptop var ve ekran karti değil diger bilesenler bile cok onemli. Bir SSD nereden baksan 400TL, ekran kartiniz ust seviye bir şeyse tavsiye etmem hem 1 fani hasar gorse sicaklik + ses cok çıkacak gerek yok risk almayin. Eger cok lazım ise paketleyerek kolinin icine koyun tavsiyem.

Geri
Yukarı