Masaüstü sistem için ekran kartı, işlemci ve anakart yükseltme önerisi

Luzia0090

Femtopat
Daha fazla  
Ben ekran kartımı, işlemcimi ve anakartımı değiştirmek istiyorum.

Almak istediğim Ekran kartı:
ASUS GeForce RTX 4060 Dual whıte OC 8 GB GDDR6 DLSS 3 128 bit ekran kartı

Kullandığım kasam da bu:
Corsair Carbide Spec-Delta RGB CC-9020132-EU LED fanlı 650W ATX oyuncu kasası.
Anakart ve işlemci araştırmadım ama tavsiyelerinizi bekliyorum.
Aşağıda PC'nin diğer parçalarını koydum sizce ekran kartına uyumlu olur mu kasa ve diğer parçalar. Intel bir parça alsam falan uyumlu olur mu?

Ekran.JPG

İşlemci+ekran kartı+anakart yükselteceğinize direkt sisteminizi satıp yenisini almak daha mantıklı. O kadar uzun boylu değil diyorsanız da sadece ekran kartınızı ve işlemcinizi değiştirin, anakartınız iş görecek bir model. Ekran kartı olarak 4060 işlemci olarak ise R5 5600 alırsanız baya götürür sizi.

İşlemci+ekran kartı+anakart yükselteceğinize direkt sisteminizi satıp yenisini almak daha mantıklı. O kadar uzun boylu değil diyorsanız da sadece ekran kartınızı ve işlemcinizi değiştirin, anakartınız iş görecek bir model. Ekran kartı olarak 4060 işlemci olarak ise R5 5600 alırsanız bayağı götürür sizi.

İşlemci+ekran kartı+anakart yükselteceğinize direkt sisteminizi satıp yenisini almak daha mantıklı. O kadar uzun boylu değil diyorsanız da sadece ekran kartınızı ve işlemcinizi değiştirin, anakartınız iş görecek bir model. Ekran kartı olarak 4060 işlemci olarak ise R5 5600 alırsanız bayağı götürür sizi.
Hocam teşekkür ederim.İlk yazdığım ekran kartı olur demi birde anakart uzun vadede yeterli olurmu performans kaybı istemiyorumda

Yeterli olur lakin o karta o parayı vermeyin. Attığımı alın.

Çook teşekkür ederim sağolun yazın sadece ekran kartı ve dediğiniz işlemciyi alcam
eski işlemcimi ve ekran kartım kaç tl değeri vardır hali hazırda satılığa koyabilirimde

Çook teşekkür ederim sağolun yazın sadece ekran kartı ve dediğiniz işlemciyi alcam
eski işlemcimi ve ekran kartım kaç tl değeri vardır hali hazırda satılığa koyabilirimde
sizce sadece işlemciyi değiştirmemmi gerekli

Son düzenleme:
Anakartınız dediğim gibi kötü değil. Onu değiştirecekseniz direkt kasayı değiştirin ama gereksiz. Dediğim yükseltmeleri yapın yeter.

Geri
Yukarı