Masaüstü sistem için tek 120mm fan yeterli mi?

Exinie

Kilopat
Evet soru başlıkta, Ryzen 5 3400G sistem toplayacağım kasa olarak da Corsair 110Q düşünüyorum. Tek 120mm fanın yeteceğinden biraz şüpheliyim, eskiden tek 120mm fanlı Frisby kasa kullanıyordum Ryzen 5 2600 ve RX 5500 XT ile sıcaklıklar pek normal gelmiyordu o yüzden sormak istedim. Teşekkürler.

Evet soru başlıkta, Ryzen 5 3400G sistem toplayacağım kasa olarak da Corsair 110Q düşünüyorum. Tek 120mm fanın yeteceğinden biraz şüpheliyim, eskiden tek 120mm fanlı Frisby kasa kullanıyordum Ryzen 5 2600 ve RX 5500 XT ile sıcaklıklar pek normal gelmiyordu o yüzden sormak istedim. Teşekkürler.
APU bir sistemde ekstra ekran kartı olmadığı için sıcaklıklar biraz daha iyi olur diye düşünüyorum.

İleride ekran kartı takarsanız tek fan sizi kurtarmaz bana göre. Yalnızca APU sistem içinse yeterlidir. Sade ve minimal bir kasa gibi duruyor. Dilersen uygun fiyata içerisine 3 adet daha fan ekleyebilirsin. Ben öneriyorum:

Öne 2 veya 3 adet bu fandan çok iyi olacaktır.

Peki Corsair 110Q iyi midir? Eski tür gaming olmayan kasaları seviyorum ve bütçe biraz kısıtlı o yüzden bu kasayı seçtim.

Düzenleme: 110R da olabilir, ama 110Q Quiet yani sessiz sanırım ve sessiz olması benim içim çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı