Masaüstü sistemdeki SSD laptopa takılabilir mi?

APlusMath

Decapat
Teker teker cevap verirseniz sorularıma sevinirim.
ASUS K55ub modeli laptopum var. Laptopta 256 GB'lık SSD var masaüstü Gaming bilgisayarında ise 500GB'lık WD Blue SSD var. Masaüstünü satacağım.
1) Masaüstündeki SSD'yi laptopa aktarabilir miyim?
2) Aktabiliyorsam laptoptaki SSD'yi çıkarmak zorunda mıyım yoksa 2. SSD'i takabiliyor muyum laptopa? (laptopta HDD takılı değil) (laptop modelini de yazdım)
3) Laptoptaki SSD'yi masaüstünde takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Verileri aktarmaktan bahsediyorsanız bir yöntem var, onunla yapılıyor. Ama Laptop SSD'sinin masaüstünden daha düşük GB'a sahip olduğu için mümkün değil.

2) Eğer girişi varsa takabilirsiniz. Masaüstünde ki SSD SATA olduğu için bağlayabilirsiniz. Ayrıca onu satarken SSD'yi laptop'a takın, veriler gitmesin.

3) Evet.

1) verileri aktarmaktan bahsediyorsanız bir yöntem var, onunla yapılıyor. Ama laptop SSD'sinin masaüstünden daha düşük GB'a sahip olduğu için mümkün değil.

2) eğer girişi varsa takabilirsiniz. Masaüstünde ki SSD SATA olduğu için bağlayabilirsiniz. Ayrıca onu satarken SSD'yi Laptop'a takın, veriler gitmesin.

3) evet.

1) masaüstündeki SSD'yi laptopa takabilir miyim anlamında demiştim aktarma derken.
Teşekkürler:)
Bu arada veriler gitmesin dediniz ya hocam, PC'yi satarken SSD'yi çıkarıp satmak en mantıklısı değil mi?

1) masaüstündeki SSD'yi laptopa takabilir miyim anlamında demiştim aktarma derken.
Teşekkürler:)
Bu arada veriler gitmesin dediniz ya hocam, PC'yi satarken SSD'yi çıkarıp satmak en mantıklısı değil mi?
Evet.

Ayrıca siz laptop SSD'sini masaüstüne, masaüstü SSD'sini laptop'a takabilirsiniz. Sorun olmaz.

Geri
Yukarı