Masaüstü vs. laptop

Merhabalar, 15 bin TL bütçem var, bu paraya gelebilecek en iyi bilgisayarı almak istiyorum.

Laptop tarafında şuan da Monster T7 3060 ekran kartlı laptop var 13 bin TL'ye mantıklı gördüğüm. Ben bu paraya bu laptoptan daha iyi masaüstü toplayabilir miyim?(monitör, kulaklık, mouse, klavye vs. her şey dahil)
Yardımcı olursanız sevinirim önümüzdeki hafta pazartesi salı gibi almam lazım.
Eğer sadece kasa olsaydı toplardın ancak işin içine monitör, klavye, fare girerse toplayamazsın.

Öncelikle merhabalar. Çok seyahat etmeyen biriyseniz masaüstü bilgisayar toplanmanız daha mantıklı olabilir. Çünkü SSD, RAM, ekran kartı, anakart... Gibi birçok parçaları değiştirebilirsiniz istediğiniz gibi. Ama bunları Laptop'da değiştiremezsiniz maalesef. Ama eğer çok seyahat eden biriyseniz iyi bir laptop almanızı önerir miyim tabii ki de öneririm. Bu arada Monster notebook çok iyi bir marka :)

Bahsettiğiniz laptopun özelliklerini yazabilir misiniz? @Dreys
Bu arada; PQUEEN-GAMER/AMD RYZEN 5 3600/GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12 GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA RAM'leri 16GB yaparsanız 12,7k geliyor.

Bu model kötü tavsiyem ;

Bu piyasada laptop ile masaüstüler neredeyse aynı fiyatta (aynı özelliklerde yaklaşık performansta). Mesela RTX3060'lı bir laptop 12Bin TL civarında. (Yurt dışından alırım derseniz 10Bin TL'lere kadar düşer). RTX3060'lı masaüstü toplarım derseniz yine en az 12bin TL. (Piyasayı tam bilmiyorum daha ucuza varsa bilgilendirebilirsiniz)

Yeni konular

Geri
Yukarı