Masaüstü vs. laptop

Ben söylüyorum ki bütçeniz varsa sıfır toplayın. Ama eğer çok pahalı diyorsanız gidin benim gibi iyi temiz ikinci el toplayın. Daha da bütçeniz varsa laptop alın diyorum.
Hocam zaten yukarıda sıfır sistem önerdim sen sonradan gelip "ikinci el temiz parçalar ile topla" diyorsun. Ben buna anlam veremedim. Ben zaten sana önermişim sen niye tekrar ve ikinci el olarak öneriyorsun? Bana bunu açıklar mısın?

Bu sistem yeni gelmiş Webtekno'dan. Burada bazi seyleri yukseltip alinabilir. Anlayanlar yardimci olabilir mi?

Hocam konusu açılmış. Yardımcı olur sanırım.

Bu sistem yeni gelmiş Webtekno'dan burada bazı şeyleri yükseltip alınabilir. Anlayanlar yardımcı olabilir mi?
Hocam bu model ekran kartı ne yazık ki kronik sorunlu. Sorunu "ısınıyor". Bunun 3 fanlı olan modeli var onda mesela ısınma sorunu yok. Benim tavsiyem hala değişmedi. Ayrıca RTX 3060 = RTX 2070-2070 SUPER gücünde haberiniz olsun. Bence hala Game Garaj daha iyi.

Son düzenleme:
Hocam zaten yukarıda sıfır sistem önerdim sen sonradan gelip "ikinci el temiz parçalar ile topla" diyorsun. Ben buna anlam veremedim. Ben zaten sana önermişim sen niye tekrar ve ikinci el olarak öneriyorsun? Bana bunu açıklar mısın?
Hocam sizin onerdiginuz kasa gece bitiyor indirimi yoksa onu alacaktim. Suan para daha elimde degil 1-2 gune elimde olacak. O zaman ayni ayarda boyle bir kasa duruyorsa alacagim sizin dizdiginiz gibi. Yoksa rtx2060 lı bakicam ileride yukseltirim
Hocam bu model ekran kartı ne yazık ki kronik sorunlu. Sorunu "ısınıyor". Bunun 3 fanlı olan modeli var onda mesela ısınma sorunu yok. Benim tavsiyem hala değişmedi. Ayrıca RTX 3060 = RTX 2070-2070 SUPER gücünde haberiniz olsun. Bence hala Game Garaj daha iyi.
Para tam elime gectigimde buraya tekrar yazarim hocam olmazsa o zaman varsa indirimde 3060 lı hallederiz. Kasa alındıktan sonra gerisi kolay zaten

Hocam sizin önerdiğiniz kasa gece bitiyor indirimi yoksa onu alacaktım. Şu an para daha elimde değil 1-2 güne elimde olacak. O zaman ayni ayarda böyle bir kasa duruyorsa alacağım sizin dizdiğiniz gibi. Yoksa RTX 2060'lı bakacağım ileride yükseltirim.

Para tam elime geçtiğimde buraya tekrar yazarım hocam olmazsa o zaman varsa indirimde 3060'lı hallederiz. Kasa alındıktan sonra gerisi kolay zaten.

Tamamdır hocam.

Tabiki daha iyi bir masaüstü toplayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki laptoplar fazla ısınmasın diye işlemcinin ekran kartının frekansları masaüstü'ne göre daha düşük oluyor. Bu nedenle ekran kartı ve işlemci için aynı fiyatı verirken daha az performans alabiliyorsunuz.

Masaüstünde ayrıca yükseltmeler de yapabilirsiniz.

Ben şahsen bu yıl içerisinde bilgisayarımı toplayacağım ancak ekran kartını sonradan almayı planlıyorum. Geçici olarak bir GT710 falan takacağım. (Ben de RTX 3060 alacağım.)

Tabii ki daha iyi bir masaüstü toplayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki laptoplar fazla ısınmasın diye işlemcinin ekran kartının frekansları masaüstü'ne göre daha düşük oluyor. Bu nedenle ekran kartı ve işlemci için aynı fiyatı verirken daha az performans alabiliyorsunuz.

Masaüstünde ayrıca yükseltmeler de yapabilirsiniz.

Ben şahsen bu yıl içerisinde bilgisayarımı toplayacağım ancak ekran kartını sonradan almayı planlıyorum. Geçici olarak bir GT710 falan takacağım. (Ben de RTX 3060 alacağım.)
Ekran kartı frekansı düşürmüyor hocam. Sadece işlemci düşüyor ki o da çok değil. Dizüstü bilgisayarların temel sorunu ısınmadır, güçsüzleştirilmiş olmaları değil. Yani neredeyse aynı güçte ama "ısınıyor" hem de feci şekilde. Ancak zaten üreticiler bunu bildikleri için özel ayar çekiyor. Mesela Technopat Youtube kanalının yeni videosu Gigabyte Aorus model bir dizüstü bilgisayar tanıtım ve inceleme videosu. Orada da bahsediyor Ali Güngör hocam "90 derecede 4.0GHz hızına sabitlenmiş işlemci" tanımını kullanıyor. Yani sıcaklığa göre hızını ayarlıyorlar, merak etmeyin. Tabii bu üreticiye göre değişir bunu da not düşmek lazım. İyi forumlar, saygılar.

Hocam oradaki indirim bitmiş fiyatı 13.900 e çekmişler. Şimdi başka yerde buldum bu sistem nasıl?

Bu sistem olur hocam. 3 fanlı modeller gayet iyi soğutmaya sahip sadece 2 fanlı modeller ısınma sorunlu. Gayet güzel sistem dizmişler bence alınabilir.

Geri
Yukarı