Masaüstünde boştayken donma sorunu

HyLeeS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir laptop aldım. Alalı 1 ay kadar oldu herhalde ama bu sorunu çözemedim, masaüstünde işlem yapmadan beklendiği zaman bilgisayar bir anda donuyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Laptop yeni, garantiye falan yollasam diye düşünüyorum ama Windows 8.1 64 bit ile geldi. Ben 32 bitlik Windows 8.1 sürümünü kurdum. Acaba format attım diye garanti dışı kalmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şuna cevap veriyim garanti dışı kalma donanımsal yollar ile olur. Yazılımsal yollar ile yani format herhangi bir garanti dışı kalmaya yol açmaz :) Diğer sorunun için şöyle bir soru sormak istiyorum ilk aldığın günden beri mi böyle. Değilse sistem geri yükleme ile bütün dosyalarını ilk aldığın güne döndürürsün. Öyle çözülebilir.İyi Sosyaller.

Sistem geri yükleme ile geri nasıl dönerim ki? Format sırasında c ile d yi birleştirdim ve diğer herşeyi sildim system recovery falan, aldığım ilk günden beri donma sorunu var.

O zaman garantiye göndermenizde fayda var. İlk günden beri oluyorsa sorun donanımsaldır. Hard diskiniz ile alakalı olabilir.

Garantiye gönderirsem yeni bir harddisk takıp öyle mi gönderirler yoksa yeni bir laptop mu verirler? Bu arada ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Güncel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı