Masaüstünde silinmeyen amaçsız dosya

derKopfRaucht

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi masaüstümde bir dosya oluştu fakat dosyayı silmeye kalktığımda bütün bilgisayardaki dosyaları siliyormuş gibime geliyor. Görselde de belirttiğim gibi bütün C: Ve D:'deki bütün dosyaları tarıyor. 10,4 TB dosya diyor fakat o kadar hafızalı bir HDD veya SSD'ye sahip değilim. Her yenile tuşuna bastığımda masaüstünde dosya sol üst köşeye geçiyor durmadan. RAR'dan arşive ekle yapıp yine silmeyi denedim fakat durum yine aynı, masaüstünde bomboş duruyor ve hiçbir amacı yok. Nasıl dosyayı kaldırabilirim? İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    393,6 KB · Görüntüleme: 296
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de şöyle bir şey yaşıyorum:

Mesela yakalamalar diye bir klasör sürekli masaüstüme geliyor, bunu geçtim; Vegas Pro 13'üm var, oraya bir video ya da ses atınca; hemen masaüstüne o dosyanın (renksiz, dümdüz beyaz bir dosya olarak) kopyası gibi bir şey oluşturuyor, ve Vegas o proje bitene kadar o dosyayı sildirmiyor, sende de öyle bir şey olmuş olabilir mi? Eğer Camtasia'da bir projen varsa onu Camtasia'dan silip öyle dener misin?

Camtasia ile alakalı bütün dosyaları bilgisayardan kaldırdım. Adının geçtiği her dosyayı tabii göremediğim falan var mıdır bilemiyorum. Ama sanki proje oluşturmak için gelen bir dosyaya benziyor virüs tarzı bir şey değil çünkü 5 6 aydır orada duruyor masaüstüne hep yenile yaptığımda sol üst köşeye geçiyor. Dosyaya tıkladığımda hiçbir şey açılmıyor.
/dev/null tarzı bir şeye bağlanmış gibi gözüküyor. CMD'den rmdir ve Del komutlarıyla silmeyi denedin mi?

Bunun nasıl olacağı hakkında hiçbir fikrim yok biraz daha açabilir misiniz lütfen.

Tam tarama yap.

Hiçbir şey değişmedi hem hızlı tarama ardından tam tarama yaptım ve bayağı uzun sürdü yaklaşık 5 6 saat ama dosya yine orada sabit ve silinmiyor. Arşive ekle deyip RAR olarak çıkardığımda desktop olarak çıkıyor. Masaüstünün bir kopyasını mı almaya çalışıyor tam anlam veremedim.

Windows 10'da olan birkaç garip Bug'tan biri gibi duruyor.

Dosyanın ekran görüntüsünü atar mısınız?
Aşağıdaki sayfada anlatılmış. İşe yarayabilir diye düşünüyorum.

Hepsini denedim fakat sonuç aynı şekilde devam ediyor.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.PNG
    2.PNG
    2,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.PNG
    3.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı