Masaüstünde silinmeyen amaçsız dosya

derKopfRaucht

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi masaüstümde bir dosya oluştu fakat dosyayı silmeye kalktığımda bütün bilgisayardaki dosyaları siliyormuş gibime geliyor. Görselde de belirttiğim gibi bütün C: Ve D:'deki bütün dosyaları tarıyor. 10,4 TB dosya diyor fakat o kadar hafızalı bir HDD veya SSD'ye sahip değilim. Her yenile tuşuna bastığımda masaüstünde dosya sol üst köşeye geçiyor durmadan. RAR'dan arşive ekle yapıp yine silmeyi denedim fakat durum yine aynı, masaüstünde bomboş duruyor ve hiçbir amacı yok. Nasıl dosyayı kaldırabilirim? İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    393,6 KB · Görüntüleme: 296
Son düzenleyen: Moderatör:
RAR arşivinin boyutu ne kadar?

Onu tam bilmiyorum. Nasıl bakmam gerekiyor? Arşivlenen her şey yine silinme durumuna benzer oluyor. Bilgisayardaki bütün dosyaları tarıyor.
RAR arşivinin boyutu ne kadar?

Fakat şu an en hızlı yöntem ile arşivlemeyi seçtim fakat süre yarı yarıya düştü bekleyip silmeyi deneyeceğim RAR dosyasını. Umarım daha da kötüleşmez.

Onu tam bilmiyorum. Nasıl bakmam gerekiyor? Arşivlenen her şey yine silinme durumuna benzer oluyor. Bilgisayardaki bütün dosyaları tarıyor.

Fakat şu an en hızlı yöntem ile arşivlemeyi seçtim fakat süre yarı yarıya düştü bekleyip silmeyi deneyeceğim RAR dosyasını. Umarım daha da kötüleşmez.
Sağ tık, özellikler. Dosya boyutu:

Onun bir sınırı yok saçma sapan bir boyut gösteriyor. Dosya konumundayken hiçbir bilgi yok. RAR dosyasına dönüştürdüğümde 10TB ya da daha fazla tuhaf sayılara çıkıyor. Benim bilgisayarım 1TB :)

Şu an RAR'a çeviriyorum en hızlı yöntemde bakalım biraz hızlı gidiyor yaklaşık 30 dk sonucunda ne olacak çok merak ediyorum. Sonucunu yazarım buraya.

Onun bir sınırı yok saçma sapan bir boyut gösteriyor. Dosya konumundayken hiçbir bilgi yok. RAR dosyasına dönüştürdüğümde 10TB ya da daha fazla tuhaf sayılara çıkıyor. Benim bilgisayarım 1TB :)

Şu an RAR'a çeviriyorum en hızlı yöntemde bakalım biraz hızlı gidiyor yaklaşık 30 dk sonucunda ne olacak çok merak ediyorum. Sonucunu yazarım buraya.

Sonuç görseldeki gibi RAR dosyasına çeviremiyorum. Masaüstündeki dosyanın ne içine girebiliyorum ne de başka bir yere taşıyabiliyorum. Şu ana kadar yardım eden herkese teşekkür ederim. Sanırsam formatla düzelir bu en son çare.

Dosya Ekleri

• 9.PNG
    9.PNG
    192,3 KB · Görüntüleme: 65
Sonuç görseldeki gibi RAR dosyasına çeviremiyorum. Masaüstündeki dosyanın ne içine girebiliyorum ne de başka bir yere taşıyabiliyorum. Şu ana kadar yardım eden herkese teşekkür ederim. Sanırsam formatla düzelir bu en son çare.
Ben de şöyle bir şey yaşıyorum:

Mesela yakalamalar diye bir klasör sürekli masaüstüme geliyor, bunu geçtim; Vegas Pro 13'üm var, oraya bir video ya da ses atınca; hemen masaüstüne o dosyanın (renksiz, dümdüz beyaz bir dosya olarak) kopyası gibi bir şey oluşturuyor, ve Vegas o proje bitene kadar o dosyayı sildirmiyor, sende de öyle bir şey olmuş olabilir mi? Eğer Camtasia'da bir projen varsa onu Camtasia'dan silip öyle dener misin?

Geri
Yukarı