Masaüstünde ve Oyunlarda Kasma Sorunu

BiginjapaN

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, daha dün bilgisayarımı sorunsuz kullanırken, bugün ise kasma sorunları başladı birden.
Dün 1080p monitör kullanıyordum ve 2K monitöre geçtim, bir kaç oyunda test ettim ve sorunsuz çalıştığını gördüm. Bugün Battlefield 1'e gireyim dedim ve sağa sola dönerken kasmalar yaşadım. Masaüstünde bile, imleç ile öğeleri kare içine alırken bile yavaş tepki veriyor PC. Ekran kartı driverlarım güncel, hatta silip tekrar kurdum bir şey fark etmedi.

Sistem özelliklerim:

GTX 1070 ve i7 6700k ikilisi.

Bu da masaüstünde çektiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Disk birleştirme bilgisayara etkisi çok büyük oluyor. Oyunların giriş ekranında kısalma ve windows açılış hızında azalma oluyor. SSD kadar olamaz tabii ki... Ancak eskisinden daha hızlı olduğunu göreceksin. Tavsiye ettiğim programı kullan, bende aynısını kullanıyorum.

Disk birleştirme bilgisayara etkisi çok büyük oluyor. Oyunların giriş ekranında kısalma ve windows açılış hızında azalma oluyor. SSD kadar olamaz tabii ki... Ancak eskisinden daha hızlı olduğunu göreceksin. Tavsiye ettiğim programı kullan, bende aynısını kullanıyorum.

Yanlız benim C'de SSD kurulu zaten ve pc inanılmaz hızlı açılıyor.

Yanlız benim C'de SSD kurulu zaten ve pc inanılmaz hızlı açılıyor.

O zaman o kasmanın başka bir sebebi vardır. Kısayolların hepsini tek bir klasörün içine koy ve masaüstünde... Bilgisayarım, belgelerim ve geri dönüşüm kutusu dışında sadece söylediğim klasör kalsın. Bakalım aynı sorun devam edecek mi ?

O zaman o kasmanın başka bir sebebi vardır. Kısayolların hepsini tek bir klasörün içine koy ve masaüstünde... Bilgisayarım, belgelerim ve geri dönüşüm kutusu dışında sadece söylediğim klasör kalsın. Bakalım aynı sorun devam edecek mi ?
Hocam sorun çözüldü, çözümüne gelince; Masaüstü açılırken Mouse ile öğeleri kare içine alınca gayet hızlıydı, ancak bütün programlar arka planda açılınca yavaşlama başlıyodu. Bende bütün programları devre dışı bıraktım ve eski haline geri döndü pc. Sırada bunun hangi program yüzünden olduğunu anlamak var.

Yardımlar için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı