Masaüstüne Başkası Tarafından Ciriox Adlı Boş Dosya Oluşturuldu

Bu arada şunu belirtmek isterim ki virüslü dosyayı açarsanız bir problem çıkmaz. Asıl mühim olan kısım dosyanın içindeki .exe , .pdf uzantılı dosyaları açmamanız.

Windows Ile Uyarı Aldıysanız Bir Takım Şeyler Olabilir . Çözüme Gelelim Windows Uzun Tarama Yapın Hiç bir Sıkıntı Kalmaz . Ha Illa Şüpheleniyoruz Virüs Diye bu bilgisayardan Kullanılan Alana bakın 1 Gün boyunca (birşey Yüklemeyin 1 Gün Boyunca Artarsa Virüs Olabilir Normal ise Sıkıntı Yoktur . Zaten Windows Haber verir performans Dikkat
Ve Youtube Virüs Alakalı videolar Izleyin 👍
Uzun tarama yaptım fakat virüs bulunamadı.
Sanırım biri sana özellikle dadanmış. Google'da ciriox'u arattım ve bir şey yok.

Kendi virüsünü yazmışsa virustotal vs.nin bulamamasının nedeni de budur.
Fakat bu dosya korkutma amaçlıya benziyor içinde executable vs. yok herhalde değil mi? Keşke baksaydın. Bence dosyanın içinde sana not bırakmıştı.

Etrafında bunu yapabilecek kadar programlama bilen kim var? Veya var mı?
Bunu yapan keylogger falan da çoktan kurmuştur haberin olsun.
Dosya'nın içi boştu fakat özelliklerde 1 klasör olduğu gözüküyor sanırım.Etrafımda hiç öyle tanıdık bilgisayardan anlayan biri de yok.
Bir oyunun mod klasörü veya özel bir şeyin olma ihtimalı nedir? En son yaptığınız şeyi hatırlıyor musunuz? Bir yazılım kurmak veya silmek gibi.
2-3 gün önce Steam'dan oyun indirdim o kadar, mod vs. hiçbir şey yapmadım.Oyuna girmeden önce yoktu böyle bir klasör Valorant'dan çıkış yaptığım an masaüstünde gördüm.

Uzun tarama yaptım fakat virüs bulunamadı.

Dosya'nın içi boştu fakat özelliklerde 1 klasör olduğu gözüküyor sanırım.Etrafımda hiç öyle tanıdık bilgisayardan anlayan biri de yok.

2-3 gün önce Steam'dan oyun indirdim o kadar, mod vs. hiçbir şey yapmadım.Oyuna girmeden önce yoktu böyle bir klasör Valorant'dan çıkış yaptığım an masaüstünde gördüm.
Tamam Steam veya Sadece Valorant Indirdeyseniz Sıkıntı Yoktur . Dediğim Gibi . Bu Bilgisiyara Girin Ve Alanınızı Kontrol Edin Eyer Anormal Şekilde Artarsa Sıkıntı Var Demektir "Keylogger Filan Işe Çoktan Isı Bitirmişti" Keylogger Olacağını Pek Zannetmiyorum Ama Kontrol Et. CRTL/ALT/DEL Aynı Anda Bas Sonra Görev Yöneticisi Tıkla Üstten İşlemler De ordan mause ile Yukarı Aşağı yap Bilmediğin Program varsa Yaz. Youtube Dan Destek Al . Bir Antivirüs Programı Kullana bilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı