Çözüldü Masaya vurduktan sonra bilgisayar kapandı ve onarım ekranı gelmeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erwnn

Picopat
Daha fazla  
Birkaç saat önce oyun oynarken sinirlenip gamepadi sert bir şekilde masaya vurdum. Vurduktan sonra monitör dondu ve bilgisayardaki sesler kesildi. Bilgisayarı kapatıp yeniden açmak istediğimde ise onarım ekranı geldi. Defalarca yeniden başlat, kapat ve yeniden başlat yapmama rağmen açılmadı. RAM ve diğer bileşenleri temassızlık olabilir diye kontrol ettim ancak onarım ekranı gelmeye devam ediyor. Şifreyi bilmediğim için de güvenli moda giremiyorum. Hata kodu: srttrail.txt
(Daha önce de böyle bir olay yaşadım ancak bir kez yeniden başlat yaptıktan sonra sorun çözüldü)

Ne yapmalıyım?

Dün cevap yazamadım cümleye küçük harfle başlamışsın falan diye cezalı üye yapmış moderasyon, cezalar ülkesiyiz ne de olsa.
Elektrik kesintisinden sonra aynı problemi ben de yaşamıştım, sistemimde Windows 10 ile beraber eski programları sorunsuz çalıştırmak için Win XP yüklüydü, Windows 10 devamlı onarım ekranında takılıyordu, bilgisayarı Win XP ile başlatınca disk onarımını yaptı ve sorunu halletti. Buradan çıkardığım sonuç sorunun yazılımsal olabileceği ve hiçbir şekilde düzelmezse format ile düzelebileceği.

Geri
Yukarı