Masaya vurmak bilgisayara zarar verir mi?

TheNorth21

Picopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhabalar, bundan 1 saat önce masaya şiddetli bir şekilde birkaç kere vurdum. Masaya vurduktan sonra işlemci fani titremeye ve ses çıkarmaya başladı. Fanlar dönmedi fakat bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra normale döndü. Işlemciye ya da ekran kartına zarar gelmiş olabilir mi?

Not: Bilgisayar kasalı ve masanın ustünde duruyor, ıçinde HDD yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmamanızı öneririm. Yüksek hızda dönüyor sonuçta. Hele laptopsa kesin yapmayın. Fanlar yüksek hızda dönerken ani hareketlerden kaçının.

Öncelikle konunun dışında kendinize zarar verdiğinizi belirtmeliyim. Gergin vücutlar daha erken yıpranır, hayat kaliteniz düşer, daha rahat hasta olursunuz...

Ancak zannetmiyorum, kasayı yere fırlatmadan kolayca iç parçalar hasar almayacaktır.

Öncelikle konunun dışında kendinize zarar verdiğinizi belirtmeliyim. Gergin vücutlar daha erken yıpranır, hayat kaliteniz düşer, daha rahat hasta olursunuz...

Ancak zannetmiyorum, kasayı yere fırlatmadan kolayca iç parçalar hasar almayacaktır.
Hocam hayatımda ilk defa bende bu kadar sinirledim normalde yastığa vurdum ama bu sefer böyle oldu

HDD dışındaki donanımlar titremeden, sarsıntıdan vs. genelde zarar görmezler. Fanda biriken katılaşmış tozlar vurmanla beraber sökülüp fana sürtünmüş olabilir, fan motoru da kendini kapatmıştır zarar görmemek için.

Olabilir bilgisayarı kapadım açtım hemen düzeldi.

Geri
Yukarı