Maske zorunluluğu sadece kağıt üzerinde mi?

friedkin

Hectopat
Bizim yan tarafta 10-15 çocuk, çoğu da 12 yaş civarı, aslında pek çocuk da denecek yaşta değiller. Sürekli sanki salgın yokmuş gibi maskesiz bağrış çağrış sosyal mesafesiz akşama kadar vur patlasın çal oynasın. Sonunda yerel polisi aradım, telefona çıkan polis demez mi çocuk bu oynar, gidip hepsine maske mi takalım? Maske zorunluluğu çocuklarda yok mu falan dedim, ben üsteleyince de adam resmen telefonu yüzüme kapadı, olayı da burada bitirdi. Üzerinden iş yükünü de attı gitti. Tekrar merkezi aradım, dedim böyle böyle, konuştuğum kişi beni dikkate almadı yüzüme kapattı dedim, git savcılığa şikayet et dediler.

Hey Allah'ım ya, bu pandemide işi gücü bırakıp savcılığa gideceğim, bizim cin fikirli görevli de bunun farkında tabii ondan vatandaşın yüzüne kapatıveriyor telefonları... Analarının babalarının çocukları uyarmada aklı kıt madem dedik gidin siz uyarın yok o da olmadı.

Ceza yazarken biz Emir kuluyuz kuralları uyguluyoruz derler, al kuralı uygula deyince de abuk subuk bahanelerle işten kaytarırlar. Bu küresel salgında can sağlığımız ve güvenliğimiz böyle kafalara kaldıysa işimiz zor ki hem de ne zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim Kastamonu'da pek acımıyorlar. Geçen günlerde meydandaki 10 kişiye uyarısız cezayı yazmışlardı. Eğer küçük yerse tanıdık çıkar diye uğraşmayabilirler.

Gördüğüm 3 insanın 2'sinde maske yok konumum profilimde yazıyor zaten bu arada forum sonuna kadar değiştirmeyeceğim onu. Bir ara fotoğraf çekip buraya konu açıp atmayı düşünüyorum.

E böyle başıboş vurdumduymaz görevlilerin öylesine bol bulunduğu bir memlekette ne beklenebilirki? İşimiz gerçekten Allah'a kalmış. Adamı şikayet edeceğim de, kime, nereye? Şubeye gitsem bunlar birbirini korur. Memleketimde ne güzel sistem inşa edilmiş ya. Millet babasının çiftliği gibi at koşturuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı