Master ML240l Sıvı soğutma montajı

EpicProblems

Kilopat
Daha fazla  
Zalman N5 MF kasa kullanmaktayım.
Cooler Master ML240l sıvı soğutmam var.
Şimdi benim kasamda sıvı soğutma sadece öne takılabiliyor ve önümde birkaç seçenek var radyatör iç tarafta kaldığı için fanları içeriden dışarıya olacak şekilde öne montajladım ve kasanın fanlarını yukarıdan aşağıya doğru hava alacak şekilde konumlandırdım. Kasanın sadece 1 fanı en aşağıdan içeriye hava alıyor (ön kısım).
Şimdi sorum şudur push pull yapıp kasanın fanlarını ve radyatörün fanlarını dışarıdan içeriye hava alacak şekildemi konumlandırmalıyım şu anda kasanın önünde fan yok haliyle.
Ekran kartıda garibim soğuyamıyor bir şey yapmam lazım.
Elimden geldiğince çizim yapıp ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Hatalı demeyeyim de biraz ters bir düzen olmuş diyebilirim. Bu konulara çok kafa yordum ve hayli fazla inceleme ve test videosu izledim. Şu şekilde bir senaryoyla ilerlemen gerek:

Sıcak havanın yükselme prensibini de göz önünde bulundurarak arka ve üstleri dışarı üfleyecek, öndeki üç fanı da içeri üfleyecek şekilde konumlandırman hem radyatörünün dışarıdan çekeceği taze hava ile daha iyi serinlemesini hem de tek bir yöne hareket eden hava ile egzozların daha etkili sıcak hava tahliye etmesini sağlarsın.

Ayrıca sana tavsiyem kasanın önüne önce fanları, sonra arkasına radyatörü montelemen. Serin havanın radyatörden daha etkili geçmesini sağlarsın.

Tabi gönül ister ki radyatör üste takılabilsin. Al bende de GT301 kasa var. Kasanın üstü siteden bakınca desteklemiyor 240'lık sıvı soğutmayı. Bir riske girdim ama başarılı da oldum. Sadece 3 vidayı takabilme imkanım oldu ama canavar gibi tutuyor radyatörüm kasayı.

2021-12-18 19.00.21.jpg

2021-12-29 19.19.01.jpg

Hatalı demeyeyim de biraz ters bir düzen olmuş diyebilirim. Bu konulara çok kafa yordum ve hayli fazla inceleme ve test videosu izledim. Şu şekilde bir senaryoyla ilerlemen gerek:

Sıcak havanın yükselme prensibini de göz önünde bulundurarak arka ve üstleri dışarı üfleyecek, öndeki üç fanı da içeri üfleyecek şekilde konumlandırman hem radyatörünün dışarıdan çekeceği taze hava ile daha iyi serinlemesini hem de tek bir yöne hareket eden hava ile egzozların daha etkili sıcak hava tahliye etmesini sağlarsın.

Ayrıca sana tavsiyem kasanın önüne önce fanları, sonra arkasına radyatörü montelemen. Serin havanın radyatörden daha etkili geçmesini sağlarsın.

Tabii gönül ister ki radyatör üste takılabilsin. Al bende de GT301 kasa var. Kasanın üstü siteden bakınca desteklemiyor 240'lık sıvı soğutmayı. Bir riske girdim ama başarılı da oldum. Sadece 3 vidayı takabilme imkanım oldu ama canavar gibi tutuyor radyatörüm kasayı.

Eki Görüntüle 1255588

Eki Görüntüle 1255587

Şimdi öncelikle hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Benim kasamın önünde şöyle bir problem var kasanın ön üç fanını takarsam radyatörü vidalayamıyorum, radyatörü takarsam bu sefer de fanları takmıyorum saçma bir sistem olmuş. Kasamın üstüne radyatör sığıyor ama vidalamak için yer yok pul atıp vidalıyıcam muhtemelen.

Şimdi öncelikle hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Benim kasamın önünde şöyle bir problem var kasanın ön üç fanını takarsam radyatörü vidalayamıyorum, radyatörü takarsam bu sefer de fanları takmıyorum saçma bir sistem olmuş. Kasamın üstüne radyatör sığıyor ama vidalamak için yer yok pul atıp vidalıyıcam muhtemelen.
Tabi mümkünse en doğrusu üste montelemen olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı