MasterGel Pro macunlu sistem masaüstünde 95 derece oluyor

AWH Nsar

Decapat
İyi günler, iyi sosyaller.
Rutin laptop temizliğimi gerçekleştirdim. Fanları temizledim, termal macun yeniledim, çok güzel ve ince şekilde termal macunu sürdüm ancak masaüstünde 95 derecelere çıkıyor. Sizce bunun sebebi nedir?
Macun: MasterGel Pro.

İyi günler, iyi sosyaller.
Rutin laptop temizliğimi gerçekleştirdim. Fanları temizledim, termal macun yeniledim, çok güzel ve ince şekilde termal macunu sürdüm ancak masaüstünde 95 derecelere çıkıyor. Sizce bunun sebebi nedir?
Macun: MasterGel Pro.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

WD-40 metal alaşımlar için güzel bir bakım ürünüdür.
Maalesef, çoğu kişi metal yüzeyi parlattığı için yağlayıcı bir özelliği olduğunu düşünüyor.
Şayet yağlasa dahi. Normal bir ürünün verdiği performansı ve uzun ömürlü kayganlığı vermeyecektir.(Yağlayıcı ürünleri için bahsediyorum.)
Not: WD-40 Kullanım alanı çok geniştir. Herkesin farklı bir tecrübesi olabilir. Lakin fan için başarılı bir performans gözlemlenmemiştir.

Son düzenleme:
Sıvı gres yağı taşma yapar. Ayrıca WD-40 fan mekanizmasında eski yağın temizliğinden ardından da orada uzun süreli bir sürtünmeyi engellemekten sorumludur. Kendi bilgisayarımda da WD-40 kullanıyorum bir çıraktan bilgi almama gerek yok :D

Sıvı gresi daha sonra uygulayabilirsiniz, ki doğru olan da ilk önce WD-40 ile temizleyip ardından sıvı gres uygulamak. Uzun süre yağlamadan kullanmamaya dikkat edin.

Arkadaşlar iyi akşamlar.
Durum güncellemesi yapmak istedim.
Biriniz WD-40 dedi, diğerini gress dedi bende ikisini de kullandım, ilk başta WD-40 ile kalan yağları ve pislikleri temizledim ardından gress ile hafiften yağladım ve güzel bir şekilde macunu sürdüm.
Şu an boşta 40 derecede çalışıyor yük altında Max 75 ortalama 60-64 derecelerde takıldı.
Eski fan hızları 5500/4500 dü şimdi ise 6000/5700
GPU fanı 300 RPM daha düşük dönüyor daha fazla kurcalamaya gerek yok bence :D
Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam bir de XTU'dan test yaparken thermal thott olmadı ama Power limit thottrle diye bir yazı yazdı bu önemli mi?

Arkadaşlar iyi akşamlar.
Durum güncellemesi yapmak istedim.
Biriniz WD-40 dedi, diğerini gress dedi bende ikisini de kullandım, ilk başta WD-40 ile kalan yağları ve pislikleri temizledim ardından gress ile hafiften yağladım ve güzel bir şekilde macunu sürdüm.
Şu an boşta 40 derecede çalışıyor yük altında Max 75 ortalama 60-64 derecelerde takıldı.
Eski fan hızları 5500/4500 dü şimdi ise 6000/5700
GPU fanı 300 RPM daha düşük dönüyor daha fazla kurcalamaya gerek yok bence :D
Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam bir de XTU'dan test yaparken thermal thott olmadı ama Power limit thottrle diye bir yazı yazdı bu önemli mi?

Merhabalar durumunuza sevindim en doğrusunu yapmışsınız. Söylediğimiz sorun hakkında bir bilgim yok diğer arkadaşım yardımcı olur.

Geri
Yukarı