Masterliquid 240 Regular vs Masterliquid 120 Lite

Yessjett

Hectopat
Daha fazla  
Normalde Masterliquid 240 Regular modelini alıcaktım Amazon'dan. 65$'dı. Fakat kalmamış. 120Lite modeli var 39$'a. Onu tercih etmeli miyim ? Bu sıcak günlerde stok fan deliler gibi dönüyor Ryzen 1600'ün. Bana bir faydası olur mu?

Cooler Master'in birkaç modelini gördüm tek fanlıları 65$ civarında onlarla bu Masterliquid 120 Lite arasında bir fark var mıdır ?

Bir de aklıma bir soru takıldı. 120 Lite modelinde tek fan var. Ben sonra bana ulaşınca kendim herhangi bir fan takamaz mıyım onun üstüne ek olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkasına 1 tane fan takabilirsin ama doğrusu pek faydası olmaz. Fark radyatör boyutunda bitiyor. Tek fanlı sıvı soğutucu yerine kaliteli hava soğutucu alsan daha iyi olur. Noctua NH-D15, Be Quiet Dark Rock Pro 3, Cryorig R1 Ultimate gibi.

1- tercih edebilirsin ama ne amaçla kullanıyorsun belirleyici olan bu. İşlemcinin boşta ve yük altında sıcaklık değerleri neler?
2-Faydası olacağını düşünüyorum ama işlemcin zaten soğuksa daha ne kadar düşürebilir değerleri bilip yorum yapmak daha iyi olur.
3- üstüne fan takabileceğin bir yapısı yok gibi görünüyor taksan bile yararı olmaz düşüncesindeyim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı