Arctic Freezer 34E-Sports Duo vs Masterliquid 240 Lite

Orta seviye veya üst seviye hava soğutma > giriş seviyesi sıvı soğutma.

Ayrıca forumda CM'nın Lite ve ML serisinde fanların çok sesli çalıştığıyla ilgili birçok şikayet görebilirsiniz.

Arctic 34 Duo gibi bir hava soğutma mı 100-200 daha koyup ML 240 Lite gibi bir sıvı soğutma mı almak mantıklı?
Soğutma olarak ML240L daha iyi ama sesli çalışıyor olması ve sıvı soğutmalarda görülen pompa arızası gibi sorunlarla uğraşmamak için Artic 34 Duo tavsiye ederim 😀

Edit: Bu arada fiyat farkı en uygun yerlere bakınca 300 liraya yakın.

Soğutma olarak ML240L daha iyi ama sesli çalışıyor olması ve sıvı soğutmalarda görülen pompa arızası gibi sorunlarla uğraşmamak için Arctic 34 Duo tavsiye ederim 😀

Arctic'i seven çok var fakat hava soğutmanın işlemciden gelen sıcaklığı kasa içine atması yaz ayında sorun çıkarmaz mı? Şu an kullandığım sistem öyle fakat yeni diziceğim sistem güçlü olacağı için aklımda olan bir soru. Kasa fanları bu işi sorunsuz çözebilir mi?

Soğutma olarak ML240L daha iyi ama sesli çalışıyor olması ve sıvı soğutmalarda görülen pompa arızası gibi sorunlarla uğraşmamak için Artic 34 Duo tavsiye ederim 😀

Aynen birinin fiyatı 413 lira birinin 600 bunu alsam Vatan'da monteleme işlemini uygun fiyata yaparlar mı parasında değilim.
Arctic'i seven çok var fakat hava soğutmanın işlemciden gelen sıcaklığı kasa içine atması yaz ayında sorun çıkarmaz mı? Şu an kullandığım sistem öyle fakat yeni diziceğim sistem güçlü olacağı için aklımda olan bir soru. Kasa fanları bu işi sorunsuz çözebilir mi?
Hemen arkasında sonuçta egsoz fan var mesafe çok kısa ordan dışarı atar diye düşünüyorum ve yazın 2 ay yayladayım tabi adanada mayıs eylülde sıcak ama yazın genel olarak pek kullanmıyorum.

2 senedir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. 300 TL farka değmez orası ayrı. 100-150 TL fark verilir.

Hemen arkasında sonuçta egsoz fan var mesafe çok kısa ordan dışarı atar diye düşünüyorum ve yazın 2 ay yayladayım tabi adanada mayıs eylülde sıcak ama yazın genel olarak pek kullanmıyorum.

İki türü de deneyimledim fakat sistem güçlü olunca insan düşünüyor. Soğutucu olarak kafada sorun
kalmıyor yoksa.

Geri
Yukarı