Arctic Freezer 34E-Sports Duo vs Masterliquid 240 Lite

Yok yani 600 lira verebilirim fakat su sızdırma gibi tehlikeler ve şikayetler beni biraz korkutuyor araştırdığımda neredeyse Noctua'nın o meşhur fanına çok yakın değerlerini gördüm.
Değerler çok iyi. Ben çok memnunum iyi ki almışım. Su sızdırma vs. durumu benim başıma gelmedi. Kolay kolay geleceğinide sanmam Cooler Master iyi bir marka. Ben gözüm kapalı tavsiye ederim. Kaldı ki garantisi var birşey olursa sıkıntı çıkmaz.

Aynen birinin fiyatı 413 lira birinin 600 bunu alsam Vatan'da monteleme işlemini uygun fiyata yaparlar mı parasında değilim.

Hemen arkasında sonuçta egsoz fan var mesafe çok kısa ordan dışarı atar diye düşünüyorum ve yazın 2 ay yayladayım tabi adanada mayıs eylülde sıcak ama yazın genel olarak pek kullanmıyorum.

Soğutucu montajı çok zor bir şey değil. Kendim ilk soğutucu montajımı birkaç ay önce Artic 34 Duo ile yaptım. Aşırı kolay oldu diyemem ama yaptık 😀

Gayet açıklayıcı bir montaj videosu da çekmişler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arctic'i seven çok var fakat hava soğutmanın işlemciden gelen sıcaklığı kasa içine atması yaz ayında sorun çıkarmaz mı? Şu an kullandığım sistem öyle fakat yeni diziceğim sistem güçlü olacağı için aklımda olan bir soru. Kasa fanları bu işi sorunsuz çözebilir mi?
Bizzat soğutucuyu kullanan biri olarak cevaplarsak sadece egzoz fan yeterli olmuyor. Kasanın arka tarafı biraz ısınıyor. Üste de bir fan alıp taktım ve sorun kalmadı. Yani orada 2 fan olması iyi oluyor. Tabi benim fanlar 30 liralık olduğu için de böyle olabilir. Belki 100 liralık kaliteli bir egzoz fan işi tek başına da çözebilir.

Son düzenleme:
600TL fiyata nerede ML240L buldunuz link atar mısınız ? Ben 700TL altında pek görmedim de.

Soğutucu montajı çok zor bir şey değil. Kendim ilk soğutucu montajımı birkaç ay önce Artic 34 Duo ile yaptım. Aşırı kolay oldu diyemem ama yaptık 😀

Bizzat soğutucuyu kullanan biri olarak cevaplarsak sadece egzoz fan yeterli olmuyor. Kasanın arka tarafı biraz ısınıyor. Üste de bir fan alıp taktım ve sorun kalmadı. Yani orada 2 fan olması iyi oluyor. Tabi benim fanlar 30 liralık olduğu için de böyle olabilir. Belki 100 liralık kaliteli bir egzoz fan işi tek başına da çözebilir.

80 TL daha verip RGB modelini almak daha mantıklı.

Düzenleme: İtopya'da indirim bitmiş şuan en uygun 750 TL falan. 620 TL- 750 TL

130 TL fark ile RGB alınabiliyor. 130 TL'ye değmez gibi.

80 TL daha verip RGB modelini almak daha mantıklı.
Sağolun. Ben yanlışlıkla RGB olan modele bakmışım 😀
Burada da benzer fiyatta.

Sağolun. Ben yanlışlıkla RGB olan modele bakmışım 😀
Vatan'da sadece mağaza stoğu var. Konu sahibine yakın bir mağazada bulunuyorsa oradan da alınabilir fakat gerek yok bence. Webdenal güvenilir bir site.

Vatan'da sadece mağaza stoğu var. Konu sahibine yakın bir mağazada bulunuyorsa oradan da alınabilir fakat gerek yok bence. Webdenal güvenilir bir site.
Vatana montaj yaptırmak istiyordu o yüzden attım. Stoktaki mağazalara yakınsa ve sıvı soğutmaya karar verirse oradan alabilir 😀

Sağ olun. Ben yanlışlıkla RGB olan modele bakmışım 😀

Bir de benim ekran kartını termal macun yenilemesi için servise göndermeyi düşünüyorum fakat kutusu vs yok nasıl kargolarım?

Vatana montaj yaptırmak istiyordu o yüzden attım. Stoktaki mağazalara yakınsa ve sıvı soğutmaya karar verirse oradan alabilir 😀
Sıvı soğutucu montajı zor birşey değil ki. Bence kendi yapabilir. Ben 10 dakikada kurmuştum. Sıkıntı olmaz.

Bir de benim ekran kartını termal macun yenilemesi için servise göndermeyi düşünüyorum fakat kutusu vs yok nasıl kargolarım?
Ekran kartını alalı çok geçmediyse şuan kargolama derim. Kargolar çok yavaş çalışıyor işkence gibi gelir sana o süreç. Koronadan dolayı. Biraz daha bekle daha sonra kargolarsın. Kutu olayını bilmiyorum tam olarak. Fatura vs. duruyorsa sorun olmaz heralde.

Sıvı soğutucu montajı zor birşey değil ki. Bence kendi yapabilir. Ben 10 dakikada kurmuştum. Sıkıntı olmaz.

Ekran kartını alalı çok geçmediyse şuan kargolama derim. Kargolar çok yavaş çalışıyor işkence gibi gelir sana o süreç. Koronadan dolayı. Biraz daha bekle daha sonra kargolarsın. Kutu olayını bilmiyorum tam olarak. Fatura vs. duruyorsa sorun olmaz heralde.
Fatura yok ama seri kodu üstünden okuyunca garanti var sıkıntı şu kargoya vereceğim ama neyin içine koyacam ?
Vatan'a montaj yaptırmak istiyordu o yüzden attım. Stoktaki mağazalara yakınsa ve sıvı soğutmaya karar verirse oradan alabilir 😀

Sanırım hava soğutma daha az sorun yaratıyor performanstada Lite model ile çok fark olmaz ise sanırım Arctic'i alacağım.

Kasamın önünde 3 fan var zaten. Ek olarak 1 arkaya, 2 tane de üste egzoz fan takmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı