Mastürbasyonu nasıl azaltabilirim?

Yapacak bir şeyler bul kendine, boşta kalınca bunun artması normal, zararına gelince ise dopamin reseptörlerine zarar verebilirsin ve ilerde yaşayacağın ilişkilerde erken boşalmaya sebep olabilir.

Ellerini bağla çekmezsin :D
Babanneni düşün.
Siz alay edin

Git doktora bir ilaç veriyor. İstesen de yapamıyorsun. Çavuş kalkmıyor çünkü. İstek azalıyor. Alışırsın öyle öyle.
Kendine hakim olamadığın sürece başka çaresi yok.
Abi reçetesiz alınıyor mu, aileme söylemekten utanıyorum tek de gidemem hastane uzak

Kiz arkadas edin, arkadaslarinla takil. Sakin yalniz kalma dostum.
Kız arkadaşım var sosyal biriyim ama kızla da ihtiyacımı gideremem ki abi bu yaşta

Hocam ben 14 yaşındayım günde 2 kere çekiyorum. Tuvalette yapıyorum ailem bilmiyor. Bırakmayın bence üstteki arkadaşın dediği gibi bileğinize güvenin :D

Ve ayrıca söyleyeyim bende yalnızım hiç arkadaşım yok ailem işe gidince evde yalnız kalıyorum ve canım daha çok yapmak istiyor.

Siz alay edin

Abi reçetesiz alınıyor mu, aileme söylemekten utanıyorum tek de gidemem hastane uzak

Kız arkadaşım var sosyal biriyim ama kızla da ihtiyacımı gideremem ki abi bu yaşta
Hayir dostum kizla sohbet edeceksin ki yalniz hissetmeyesin.
Genellikle yalnizliktan ve sikilmaktan kaynaklanir masturbasyon.
Bu sorunlari cozersen kolayca birakabilirsin.
Sikildigin zaman git spor yap, spor salonuna git.
Tam patlatmak istedigin zaman kendine bagir ve direkt disari cik hava falan al.
Bu dediklerimin saka ile de alakasi yok gayet ciddiyim kardesim.

Merhaba. 13 yaşındayım günde 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bırakamıyorum da, bazen 4 de oluyor. Zararı var mı bunun ve nasıl azaltabilirim? Alay etmeyin :/

Ergenlik yıllarındasınız normal. Yalnız kalmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı