Mastürbasyonu nasıl azaltabilirim?

Bende diyorum bu kıvılcımlar nereden geliyor diye. Sürekli arkadaşlarınız ile dışarda olun, istek geldiğinde uyuyun veya telefondan falan kaçın.

Dostum merhaba öncelikle mastürbasyon bırakılacak bir şey değildir sadece azaltma durumu vardır doğru yapıldığı takdirde zararlı değildir bu yaşlarda ergenlikten dolayı normal şu videoyu izlersen hocamın dediklerini uygularsan zararını görmessin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

POV: Günde 3 defa yapıyorsun.

1656508796236.png

Uğraşacak bir şeyler bul ve çok yalnız kalma.

Namaz kılabilirsin. Günde 4 kez duş alacak kadar işsiz değilsen işe yarayacaktır. Dinini bilmiyorum gerçi o da var. Bu arada zararı var. Günde 2'den fazlası bence aşırı ki 2 bile çok fazla bence. Hafıza kaybı, unutkanlık ve ağır düzeyde yorgunluğa sebebiyet veriyor. Bunu her gün tekrarladığını hem de 2-3 defa tekrarladığını düşün. Eğitim hayatından olmasa bile sağlığını düşün be biraz! Günde 3 kez mastürbasyon yapacak ne yaşadın?

@495477 beğenmediyseniz çekmeye devam edin de insan bünyesi buna ne kadar dayanıyor öğrenelim.

Son düzenleme:
Namaz kılabilirsin. Günde 4 kez duş alacak kadar işsiz değilsen işe yarayacaktır. Dinini bilmiyorum gerçi o da var. Bu arada zararı var. Günde 2'den fazlası bence aşırı ki 2 bile çok fazla bence. Hafıza kaybı, unutkanlık ve ağır düzeyde yorgunluğa sebebiyet veriyor. Bunu her gün tekrarladığını hem de 2-3 defa tekrarladığını düşün. Eğitim hayatından olmasa bile sağlığını düşün be biraz! Günde 3 kez mastürbasyon yapacak ne yaşadın?

Şöyle konulara dinle gelinmese olmuyor zaten. Arkadaş olayın dini boyutunu sormamış belki Müslüman bile değil.

@495477 beğenmediyseniz çekmeye devam edin de insan bünyesi buna ne kadar dayanıyor öğrenelim.

Günde 3 defa çekecek kadar iradesiz değilim ben. Kaldı ki beğenmeme sebebim çekme demen de değil. Konu sahibi konu içinde önerilenleri yaparsa mastürbasyon u azaltır muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı