Masturbasyonu tamamen bırakmak

Bence ayda 1 çok değil. Ayrıca insanın doğasında var. Sen bir şekilde onu yapmazsan, gece başka bir şekilde, hiç istemediğin bir anda gerçekleşecek. Prostat kanserini olma ihtimalini azalttığını da duymuştum. Ne derece doğrudur bilemem.

Hocam işin günah sevap boyutu var ve yaptığınız şey günah önce bu bir kafanıza otursun sonrasında masturbasyon ileri ki zamanlar da size çeşitli dertler açabilir size tavsiyem en kısa sürede bırakmanız sonrasında da işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe etmeniz.

Eki Görüntüle 934338 Hadis buldum. Gerisini siz düşünün.

Böyle bir şey olamaz hocam bu ne🤣
Hocam işin günah sevap boyutu var ve yaptığınız şey günah önce bu bir kafanıza otursun sonrasında masturbasyon ileri ki zamanlar da size çeşitli dertler açabilir size tavsiyem en kısa sürede bırakmanız sonrasında da işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe etmeniz.

Korkudan tövbe edemiyorum ki, hep bozuyorum.

Hocam, yapın gitsin. Hem kas yaparsınız. Ben güzelce kas yaptım bu işi yaparak.

Konu hortlatma sanatı.

Mesela göz zinası yani YouTube'da cinsel şeyler izlemek büyük günah mıdır? Tövbe ediyorum ama tekrar yapıyorum ergenlikten istek geliyor. Sizde oluyor mu bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abilerim, ben 15 yaşındayım. Masturbasyon normal bir hareket değil. Neden yaptıktan sonra suçlu hissediyoruz? Masturbasyon psikolojik zararlar verebilir. Kızları delik olarak görebiliriz kabaca. Aşktan da men eder. Stres attığı doğru ama hayır.
Evet, bende aynı. Bırakmak yada çok azaltmak lazım şu illeti. Haftada 2-3 oluyor, mümkünse haftada 1 yada 2 Haftada 1 yapmalıyım. Nasıl yapabiliriz?

Evet, bende aynı. Bırakmak ya da çok azaltmak lazım şu illeti. Haftada 2-3 oluyor, mümkünse haftada 1 ya da 2 Haftada 1 yapmalıyım. Nasıl yapabiliriz?
Aklına gelince yat yere şınav çek çok güzel oluyor ama en başta irade önemli. Şınav işi en iyisi hem vücut biraz daha güçlenir hem de malum işi azaltmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı