Mat 1'den kalınca ne olur?

kerem42x

Femtopat
Daha fazla  
Daha finaller olmadı ama kalma ihtimalim yüksek. Mat 2'de mat 1'den geçme şartı var diye biliyorum. İstinye Üniversitesinde mat 1'den kalırsam ne olacak, sınıf tekrarı mı olacak?

Gelecek dönem dersi tekrar alacaksın. Sınıfta kalma gibi bir şey olmaz, eğer ortalaman 1.80 üzeriyse (Bilkent'te böyle).

Mat1'den geçmeden Mat 2 alamazsın. Onu mecburen gelecek değil ondan sonraki dönem alacaksın. Mat1'i verdikten sonra yani.

Yani 4.5 yılda mı bitecek üniversite? 1 dönem geri mi olacak yoksa 1 dönem fazladan mat 2 mi alacağım hep? Bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci dönem mat 1 açılırsa tekrar mat 1 alırsın.

Yani 4.5 yılda mı bitecek üniversite? 1 dönem geri mi olacak yoksa 1 dönem fazladan mat 2 mi alacağım hep? Bilgisayar mühendisliği okuyorum.
Eğer maksimum kredi sınırını geçmiyorsa önümüzdeki sene güzde diğer derslerine ek mat 2 alabilirsin , tabii açılıyorsa veya baharda. Bu şekilde yaparsan uzamaz ama illaki uzuyor okul ya.

Çokta takma

Bazı üniversitelerde Mat1'de kalan olmasına rağmen Mat2 veriyorlar.
O zaman ben bilmiyorum o kısmını. Bizim üniversitede Mat2 için direkt Mat1 vermen gerekiyor. Aynı anda falan da alamıyorsun.

Mat1'den geçme zorunluluğu var.
Sende de Mat1 verme zorunluluğu varsa olacak senaryoyu söyleyeyim. Gelecek dönem Mat1 alırsın sonraki dönemlerde de Mat2 + fazladan bir ders alarak durumu telafi etmiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı