Mateboook D16 R5 alınır mı?

Arkadaşlar yazılım mühendisliği için laptop alıyorum bütçem 7000 TL sizce alınır mı bu laptop?

Hocam bu fiyata oyun laptopu alabilirsiniz adında oyun var ama oyun dışındada kullanabilirsiniz bu laptop kesinlikle alınmaz 7000TL'ye.

Aslında hiç oyun oynamayan birisi iseniz yada maks Cs:GO gibi oyunlar oynayacaksanız tavsiye ederim. Çünkü gerçekten taşınabilir, ince ve kendi ekosistemi var.

Oyun: İmkansız (belki 720p'de CS:GO)
Hafiflik ve taşınabilirlik: Gayet iyi
İşlemci gücü: Bu bütçede alabileceğin oyun laptopları kadar olmasa da güzel. En azından fan sesi çekmeyeceksin.
Batarya: 4-5 saat görürsün sanıyorum.
Yani, çok taşırım ve kütüphanede, okulda, herhangi bir ortamda vs. kullanırım dersen güzel tercih.

Zaten xbox, geforceNow gibi streaming servisler kullanacaksanız oyuncu bilgisayarı almak saçmalık bence. Ağırlığı az, bataryası 6-10 saat arası giden, fan sesi gelmeyen bir ultrabook almak varken google'a girerken bile fanları çalışmaya başlayan ağır ve yüksek donanımı kullanmak için batarya süresinden kısan bir bilgisayar almak bence mantıklı değil. Matebook 14 veya D16 ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum. Hele GeforceNow aldıktan sonra ben tamamen ikna oldum. Bilgisayarıma dosya dahi indirmeden AC Odyssey'i en yüksek kalitelerde oynamak mükemmel.

m mühendisliği için laptop alıyorum bütçem 7000 TL sizce
Abi konuyu yanlış anlamışsınız adam mühendislik için arıyor onun için önemli olan etmenler "pil süresi, inceliği, mühendislik alanında kullanacağı (modelleme) CPU bazlı uygulamalar, vs. bence alacağı şey mühendislik alanında iyi olması lazım herkes oyun için söylemiş zaten güncel oyunları 7000 TL lik bir laptopla oynaması çok zor.

Abi konuyu yanlış anlamışsınız adam mühendislik için arıyor onun için önemli olan etmenler "pil süresi, inceliği, mühendislik alanında kullanacağı (modelleme) CPU bazlı uygulamalar, vs. bence alacağı şey mühendislik alanında iyi olması lazım herkes oyun için söylemiş zaten güncel oyunları 7000 TL lik bir laptopla oynaması çok zor.
Pili pek iyi değil aslında. 56Wh pili var, 14 inç olanla aynı yani. Eğer ekran boyutu ve taşınabilirlik önemli ise bu fiyata alınabilecek en iyi pc'lerden biri ama küçük ekran ile de yapabilirim diyorsan 14 inçlik Matebook veya Macbook Air alman daha iyi olur bence.

Geri
Yukarı