Matematiğe çalışmak

Bence matematik fizik gibi derslerde ilk etapta yapılması gereken şey, ben yapamıyorum, çalışsam da olmuyor korkusunu yenmektir. Daha sonradan sabırla çalışarak başarabilirsin. Matematik için sormuşsun, matematikte ne kadar çok soru tipi görürsen senin için o kadar iyi olur. Zaten üniversite sınavlarında da dikkat ettiysen hep benzer kalıp sorular gelir. Arkadaşların da bahsettiği gibi konu eksiğin varsa önce onları kapatmanı tavsiye ederim. Youtube de güzel kanallar var. Onları izleyerek eksiklerini kapatacağın kanaatindeyim. Ben 2017 yılında üniversite sınavına girmiştim. O zamandan beri baya şey değişti, üniversite hazırlık kitaplarının içeriği kalitesi nasıldır bilemiyorum ama bahsettiğin tür kitaplar da bazen gereksiz zorlayıcı kalıplar oluyor. Yapamıyor olman moralini bozmasın. İyi çalışmalar dilerim.

Bence matematik fizik gibi derslerde ilk etapta yapılması gereken şey, ben yapamıyorum, çalışsam da olmuyor korkusunu yenmektir. Daha sonradan sabırla çalışarak başarabilirsin. Matematik için sormuşsun, matematikte ne kadar çok soru tipi görürsen senin için o kadar iyi olur. Zaten üniversite sınavlarında da dikkat ettiysen hep benzer kalıp sorular gelir. Arkadaşların da bahsettiği gibi konu eksiğin varsa önce onları kapatmanı tavsiye ederim. YouTube'da güzel kanallar var. Onları izleyerek eksiklerini kapatacağın kanaatindeyim. Ben 2017 yılında üniversite sınavına girmiştim. O zamandan beri bayağı şey değişti, üniversite hazırlık kitaplarının içeriği kalitesi nasıldır bilemiyorum ama bahsettiğin tür kitaplar da bazen gereksiz zorlayıcı kalıplar oluyor. Yapamıyor olman moralini bozmasın. İyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı