Matematiği anlayamamak

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Selam. Ben ilk 1.5-2 ay okula gidemedim özel nedenlerden dolayı ve matematikte hocaların YouTube'dan izle dediği konuları 2-3 defa dinlememe rağmen soruları anlamıyorum. Kendimden geçiyorum her şeyi yapıyorum yine de hiçbir şey anlamıyorum. Konunun içeriklerini çözüyorum ama sorular hele ki yeni nesil sorulara geçince hiç bir şey yapamıyorum. Kısacası konunun girişindeki anlatılan çözülen şeyler ile sorular arasında bir bağdaş ilişki kuramıyorum. Sözelim iyi sayılır İngilizceden genelde 100-70 arası, Türkçeden de 85-65 arası. Sayısalda en azından da olsa feni az çok anlıyorum ama matematik sıfır. Hoca sınıfın ortasında soru sorunca afedersiniz aptal gibi kalıyorum. Sınıfım 8, bana matematik hakkında bir tavsiyeniz, hele ki kareköklü ifadeler hakkında izliyorum kaç defa gram bir şey anlamıyorum. teşekkürler.

Selam. Ben ilk 1.5-2 ay okula gidemedim özel nedenlerden dolayı ve matematikte hocaların YouTube'dan izle dediği konuları 2-3 defa dinlememe rağmen soruları anlamıyorum. Kendimden geçiyorum her şeyi yapıyorum yine de hiçbir şey anlamıyorum. Konunun içeriklerini çözüyorum ama sorular hele ki yeni nesil sorulara geçince hiçbir şey yapamıyorum. Kısacası konunun girişindeki anlatılan çözülen şeyler ile sorular arasında bir bağdaş ilişki kuramıyorum. Sözelim iyi sayılır ingilizceden genelde 100-70 arası, türkçeden de 85-65 arası. Sayısalda en azından da olsa feni az çok anlıyorum ama matematik sıfır. Hoca sınıfın ortasında soru sorunca afedersiniz aptal gibi kalıyorum. Sınıfım 8, bana matematik hakkında bir tavsiyeniz, hele ki kareköklü ifadeler hakkında izliyorum kaç defa gram bir şey anlamıyorum. Teşekkürler.

Temelin var mı?

Matematiğin belirli kuralları var. O kuralları öğrenirsen gerisi çorap söküğü gibi gelir. Bilmiyorum sanırım temelde bir eksiklik var. Karekök o kadar zor bir konu değil aslında. Kurallarını öğrenirsen çözersin mutlaka.

Temelin var mı?
Yok. Yani ben 1.5 ay geç başladım. İlk hafta gittim. Çarpanlar Ve Katlar konusunun azıcığını öğrenmeştim rahattım. Ama özel nedenlerden dolayı gidemedim okula gittiğimde Karekök ve İfadeler konusunun sorularının çözümlerini yapıyorlardı.

Yok. Yani ben 1.5 ay geç başladım. İlk hafta gittim. Çarpanlar ve katlar konusunun azıcığını öğrenmeştim rahattım. Ama özel nedenlerden dolayı gidemedim okula gittiğimde karekök ve ifadeler konusunun sorularının çözümlerini yapıyorlardı.

O zaman temel geliştirmek için kaynak al, temel olmadan yapılmıyor. Sözelci olduğum için matematik çok kafam basmıyor maalesef bir kaynak öneremiyorum.

O zaman temel geliştirmek için kaynak al, temel olmadan yapılmıyor. Sözelci olduğum için matematik çok kafam basmıyor maalesef bir kaynak öneremiyorum.
Hocam YouTube'dan Kareköklü ifadelerin temel 0'dan başlangıçlı bir videosu var sağolun vaktim olduğunda dinleyeceğim.
Geçen yıl ipin ucunu ebob ekok konularında kaçırdım bir daha toparlayamadım. Ne yap et eksiklerini tamamla.
O zaman iş benim tamamı ile Matematiği anlamamam ile ilgili değilmiş bende mesala Ebob Ekok konusunda iyiyimdir o zaman hocam ben vakit olduğunda Karaköklü ifadelerin temelini öğreneyim teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı