Okul matematiği dışında matematiği nasıl geliştirebiliriz?

627056

Centipat
Örneğin okulda öğretilen matematik dışında matematiğimizi nasıl geliştirebiliriz? Okuldaki kalıplaşmış matematikten öte diğer alt başlıklarını ve okullarda öğretilen oldukça temel kalan matematik dışında ileri düzey matematik öğrenmek için nasıl çalışmalıyız? Kaynağımız ne olmalı? Mesela yabancı akademik kitaplar bizi bu yönde geliştirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematikte öncü kişiler vardır, ilgim yok tabii tek tek bilmiyorum, ancak arada YouTube'da karşıma çıkıyorlar ve bazen izliyorum. C1 ingilizcem olmasına rağmen İngilizce kaynaklar akademik ingilizcem olmadığından anlaşılır gelmiyor. Bu konuda dilini ayrıca geliştirmelisin. Onun dışında, okuldakinden kat kat daha anlamlı anlatıldığını söyleyebilirim.

Öğrenilecek bayağı şey var ama daha çok düzenli ve planlı bir şekilde ileri düzeyde öğrenmek için sadece fikirlerinizi merak ediyorum şu an hemen başlamayacağım daha okuldaki matematiği tam olarak bilmiyorum ama üniversite zamanında kendimi bu konuda geliştirmeyi planlıyorum dil ve matematik konusunda.

Matematikte öncü kişiler vardır, ilgim yok tabii tek tek bilmiyorum, ancak arada YouTube'da karşıma çıkıyorlar ve bazen izliyorum. C1 ingilizcem olmasına rağmen İngilizce kaynaklar akademik ingilizcem olmadığından anlaşılır gelmiyor. Bu konuda dilini ayrıca geliştirmelisin. Onun dışında, okuldakinden kat kat daha anlamlı anlatıldığını söyleyebilirim.

Yani önce sağlam bir yabancı dil bilmek gerek haklısın sence akademik İngilizce nasıl geliştirilir?

Öğrenilecek bayağı şey var ama daha çok düzenli ve planlı bir şekilde ileri düzeyde öğrenmek için sadece fikirlerinizi merak ediyorum şu an hemen başlamayacağım daha okuldaki matematiği tam olarak bilmiyorum ama üniversite zamanında kendimi bu konuda geliştirmeyi planlıyorum dil ve matematik konusunda.

Şimdi sana otur calculus öğren dersek okuldaki diğer derslerini boşlarsın. Sen en iyisi derslerine odaklan. Üniversitede ve yüksek lisansta matematik bölümlerine yönelirsin. Tabii imkanın varsa Türkiye'de okuma.

Geri
Yukarı