Matematiği Nasıl Düzgün Öğrenirim?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, bu sene 10. sınıfa geçtim, 9.sınıfta iken kümelerden sonra tamamen matematikten koptum ve matematiği ortalama ile geçtim. Bu yaz 9.sınıftaki konuları bitirip 10.sınıfa matematiği anlayarak girmek istiyorum. Sizce hangi kitapları almam lazım? Nasıl çalışmam lazım? Matematik hocam bana "Antrenmanlarla Matematik" kitabını önerdi. 4 tane kitabı var Antrenmanlarla Matematiğin, hangi kitapları almam lazım? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, bu sene 10. sınıfa geçtim, 9.sınıfta iken kümelerden sonra tamamen matematikten koptum ve matematiği ortalama ile geçtim. Bu yaz 9.sınıftaki konuları bitirip 10.sınıfa matematiği anlayarak girmek istiyorum. Sizce hangi kitapları almam lazım? Nasıl çalışmam lazım? Matematik hocam bana "Antrenmanlarla Matematik" kitabını önerdi. 4 tane kitabı var Antrenmanlarla Matematiğin, hangi kitapları almam lazım? Şimdiden teşekkür ederim.
Çalışmak çok önemli. Bu bütün konularda geçerli. Bir şeye yeterince önem verip üstünde durursanız o konuda başarılı olursunuz. Zamanında matematiği kötü olan akranlarımın Antrenmanlarla Matematik kitabını kullandığını hatırlıyorum ancak üzerinden uzun zaman geçti. Kitabın güncellenmiş olduğunu düşünüyorum. Kaynak kitap konusunda hocalarınız daha iyi bilgi sahibidir. Önerilen kitapları tamamen anlayarak, soruları çözerek ve çözemediğin soruları hocalarına sorarak öğrenmeye çalışmanı tavsiye ediyorum. Onun dışında Youtube'da ders anlatımı yapan birçok kanal var. Bu kanallardanda yararlanabilirsin. Başarılar diliyorum.

Merhaba, bu sene 10. Sınıfa geçtim, 9. Sınıfta iken kümelerden sonra tamamen Matematik'ten koptum ve matematiği ortalama ile geçtim. Bu yaz 9. Sınıftaki konuları bitirip 10. Sınıfa matematiği anlayarak girmek istiyorum. Sizce hangi kitapları almam lazım? Nasıl çalışmam lazım? Matematik hocam bana "Antrenmanlarla Matematik" kitabını önerdi. 4 tane kitabı var Antrenmanlarla Matematiğin, hangi kitapları almam lazım? Şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle gittiğin okulun yuzdeliğini belirtirsen sana yardımcı olabilirim. Ben de 10. Sınıfa geçtim geçen sene sınıf 1.ydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Antremanlarla Matematik
  • Birey Yayınları Gelişim Serisi(a)
  • Tonguç Yayınları İlk 12 Konu
Bunlar ilk başta aklıma gelen temel düzey kitaplar. Arkadaşların da dediği gibi matematiği anlamak istiyorsanız onun üstüne düşmeniz lazım. Konuların mantığını kavrayarak gidin. Zamanla probleminiz düzelecektir.
Antrenmanlarla Matematik serisini tatmamış öğrenci yoktur sanırım.
Ne mutlu ki şimdiye kadar yüzünü görmeden meslek sahibi olabildim. 🙂

11.sınıfım birkaç tavsiye verebilirim. Öncelikle geometriye sağlam çalışman lazım kitap olarak da acil geometriyi öneriyorum. Ağır bir kitap adamı öldürür ama her şeyi öğrenmiş olursun. İçinde kaliteli, özgün sorular var. Apotemi Problemler kitabını da al gene kaliteli ve aşırı zor soruları vardır. Bu ikisiyle matematiği yok edersin Başarılar..

Başlangıç için kesinlikle ve kesinlikle ne Apotemi Problemler alınır ne de Acil Geometri. İkisi de gerçekten ağır kitaplar ve 11. sınıf yazında çözülmesi gerekli diye düşünüyorum. Sonuçta derece hedefleyen birisi en geç 11. sınıfın yarısından sonra çalışmaya başlamıştır. @Scipio Africanus

Öncelikle gittiğin okulun yuzdeliğini belirtirsen sana yardımcı olabilirim ben de 10. sınıfa geçtim geçen sene sınıf 1.ydim
Çok merak ediyorum yüzdelik dilimin kaç acaba?
Başlangıç için kesinlikle ve kesinlikle ne Apotemi Problemler alınır ne de Acil Geometri. İkisi de gerçekten ağır kitaplar ve 11. sınıf yazında çözülmesi gerekli diye düşünüyorum. Sonuçta derece hedefleyen birisi en geç 11. sınıfın yarısından sonra çalışmaya başlamıştır. @Scipio Africanus
Doğru diyorsun söylemeyi unuttum bunlar başlangıç kitapları değil. Vallaha adamı intihar ettirir. Bu kitaplar konuyu anladıktan sonra çözülmesi gereken kitaplar. Ama çok sağlamdır tyt ayt sorularına benzer çıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı