Matematiği geliştirmek

PastaBorek

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, küçüklükten itibaren matematiğim bayağı zayıf şöyle söyleyeyim bu yaşıma kadar belki hiç ders çalışmadım ama 10. sınıfım oda ayrı mesele, lisemin bitmesine 1,5 sene kaldı bu yüzden çalışıp liseyi bitirmek istiyorum, fakat temel matematiğim çok düşük seviyede ve bunu nasıl geliştiririm bilmiyorum temel matematik derken toplama dahil yani kafa basıyor fakat hızlı değilim hızlanmak istiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Açık konuşmak gerekirse işin kolay olmayacak temeli olan için bile lise matematiği çok zorken temeli olmayan biri üstüne üstlük ders çalışma alışkanlığı olmayan biri için çok çok zor ama bir yerden başlamak gerek 0'dan matematik videolarını kullanabilirsin acilin ilacı soru bankası ile de konuları pekiştirirsin.

Açık konuşmak gerekirse işin kolay olmayacak temeli olan için bile lise matematiği çok zorken temeli olmayan biri üstüne üstlük ders çalışma alışkanlığı olmayan biri için çok çok zor ama bir yerden başlamak gerek 0'dan matematik videolarını kullanabilirsin acilin ilacı soru bankası ile de konuları pekiştirirsin.

9-10 matematiğini bu kadar abartmanın gereği olduğunu düşünmüyorum. Tavsiye olarak da Khan Academy'de sıfırdan videolar var, izleyip konular hakkında test çözebilirsin.

9-10 matematiğini bu kadar abartmanın gereği olduğunu düşünmüyorum. Tavsiye olarak da Khan Academy'de sıfırdan videolar var, izleyip konular hakkında test çözebilirsin.

10. sınıfın matematiği kolay değil hele 11-12 AYT matematik hiç değil.

Geri
Yukarı