Matematiği yapamıyorum

Sadece sözel ile de bir yere gidemezsiniz. Fen bilgisini de iyi yapmalısınız. Ayrıca matematikten hiç mi bir şey anlamıyorsunuz? Minimum 5 soru yapsanız yeter. Tüm konulara çalışmayın. Nokta atışı yapabileceğiniz konulara çalışın. Ben öyle çalışış 390 puan almıştım.

Teşekkür ederim hocam aklımda öyle var ama sadece sözeli yaparsam güzel bir liseye gidebilir miyim?

Hocam eğer Anadolu lisesine gideceksiniz hepsi birbirinin kopyası. Ctrl+v yapılıp geçilmiş. Eğitim sistemleri aynı. Ortamlar ve yüzler değişik liseler arasında. Liseyi geçen sene bitirdim. Üniversite için yaşınız küçük 4 yıl burada oyalanın biraz tarzında olan bir yapı.

Sadece sözel ile de bir yere gidemezsiniz. Fen bilgisini de iyi yapmalısınız. Ayrıca matematikten hiç mi bir şey anlamıyorsunuz? Minimum 5 soru yapsanız yeter. Tüm konulara çalışmayın. Nokta atışı yapabileceğiniz konulara çalışın. Ben öyle çalışış 390 puan almıştım.

Hocam fen bilgim iyi orada bir problem yok ve matematiğin şu son anlatılan konularını anlamadım ilk haftalarda anlatılan şeyleri adım gibi biliyorum.
Hocam eğer Anadolu lisesine gideceksiniz hepsi birbirinin kopyası. Ctrl+v yapılıp geçilmiş. Eğitim sistemleri aynı. Ortamlar ve yüzler değişik liseler arasında. Liseyi geçen sene bitirdim. Üniversite için yaşınız küçük 4 yıl burada oyalanın biraz tarzında olan bir yapı.

Hocam meslek liseleri cidden kötü mü bu ailelerin kirlettiği kadar.

Hocam bundan korkuyorum sayısalı yapmam lazım ama yapamıyorum.
Ben Lise 2'deyim şu anda. Şunu söylemem lazım; (Anadolu Lisesi ve 441 puanla girdim) Eğer ben yeteri kadar çalışmasaydım asla iyi bir liseye gidip, iyi bir ortamda iyi bir eğitim alamazdım diye düşünüyorum. Kendini kas, 9. Sınıftaysa konulara göz gezdirmen yeterli. Kafanın 3 sene rahat olması için 5 ay dişini sıkıp kendini zorlamak zorundasın. Hayat bu şekilde ilerliyor maalesef.

Hocam fen bilgim iyi orada bir problem yok ve matematiğin şu son anlatılan konularını anlamadım ilk haftalarda anlatılan şeyleri adım gibi biliyorum.
Tamam hocam, sorun yok. Matematiği hiç anlamıyorsunuz diyelim. Kendinize hedef konular belirleyin ve sadece o konulara odaklanın, diğer konuları boş verin. Bu belirlediğiniz konular, sınavda çıktığı zaman kesin yapabileceğiniz konular olsun. Grafik soruları gibi.

Yüz yüze gibi değil canlı dersler. Burada sizin sıkıntınız yok, sizin gibi anlayamayan bir sürü LGS öğrencisi var. Biraz zorlamak lazım. YouTube'da bir sürü güzel anlatan hoca var. Tonguç ve Şenol güzel anlatıyor, göz atabilirsiniz.

Ben lise 2'deyim şu anda. Şunu söylemem lazım; (anadolu lisesi ve 441 puanla girdim) eğer ben yeteri kadar çalışmasaydım asla iyi bir liseye gidip, iyi bir ortamda iyi bir eğitim alamazdım diye düşünüyorum. Kendini kas, 9. sınıftaysa konulara göz gezdirmen yeterli. Kafanın 3 sene rahat olması için 5 ay dişini sıkıp kendini zorlamak zorundasın. Hayat bu şekilde ilerliyor maalesef.

Hocam dişi mi sıkacağım biraz iyi bir liseye gitmek istiyorum hedeflerim var teşekkür ederim.

Aynı ben :(. Fen ve Türkçe 18 doğru, ara dersler tam amma matematik 5 doğru, 2 doğru... Ben sayısalcıyım ama soruda matematik değil hikaye soruyorlar resmen. Matematiği halledersem hedefim olan 420 puanı alıp istediğim fen lisesine gidebiliyorum. "Halletmek" dediğime bakmayın siz, 11 doğru 5-4 yanlış 4-5 boş yapmayı kast ediyorum :D.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı