Matematik anlamıyorum ne yapmalıyım?

deathflow581

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 8.sınıfa gidiyorum ve LGS'ye gireceğim matematik ile ilgili çok sıkıntım var ne yapsam ne etsem anlayamiyorum aşamalı test çözüyorum yine anlamiyorum ne yapmalıyım?

Bol bol test çözmelisiniz. Maalesef sistemimiz "anlamıyorum" lafını anlamıyor. :)

Anlamadığı bir şeyi çözemez zaten. Matematiği iyi bilen biri ona konuları baştan aşağı, tabiri caizse, salağa anlatır gibi anlatması gerek. Mantığını kavramadığı sürece yapamaz. Ne yazık ki dediğiniz gibi sistemimiz bunu çözmeye yönelik hamleler yapmıyor.

Anlamadığı bir şeyi çözemez zaten. Matematiği iyi bilen biri ona konuları baştan aşağı, tabiri caizse, salağa anlatır gibi anlatması gerek. Mantığını kavramadığı sürece yapamaz. Ne yazık ki dediğiniz gibi sistemimiz bunu çözmeye yönelik hamleler yapmıyor.
Yapacak bir şey yok, test test test. :)

Antrenmanlarla Matematik 1 kitabını cozmeni öneririm ben onun sayesinde matematiği öğrendim. En temelden başlatıyor Bilal'e anlatır gibi anlatıyor.

Bol bol test çözmelisiniz. Maalesef sistemimiz "anlamıyorum" lafını anlamıyor. :)

Ben sizi anladım ama siz arkadaşı anlamadınız sanırım? Aşamalı test çözerek bile konuyu anlamıyor, yani cok test çözmelisiniz demek yanlış olur.

Merhaba arkadaşlar ben 8.sınıfa gidiyorum ve LGS'ye gireceğim matematik ile ilgili çok sıkıntım var ne yapsam ne etsem anlayamiyorum aşamalı test çözüyorum yine anlamiyorum ne yapmalıyım?

Açıkcası LGS matematik soruları benim çok garibime gitmişti çünkü zorlardı ancak birbirilerine çok benziyorlar kardeşimden biliyorum. Test onun işini yarı yarıya çözüyor çok çalışılması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı