Kafam hiç matematiğe basmıyor ne yapmalıyım?

Eğer Türkçe vs. derslerde iyi puan alıyorsan bu açığı kapatmaya yaklaşabilirsin. Matamatiği hiç ama hiç anlamıyorsan diğer derslere önem vermeni tavsiye ederim.

Matematik dilde de önemli, dili fule yakın yapsanız bile iyi bir TYT sonucu elde edemediğiniz sürece pek bir anlamı kalmaz.

Doğru diyorsun da ben de çıkmazdayım ondan soruyorum.

Eğer Türkçe vs. derslerde iyi puan alıyorsan bu açığı kapatmaya yaklaşabilirsin. Matamatiği hiç ama hiç anlamıyorsan diğer derslere önem vermeni tavsiye ederim.

Türkçede de pek iyi değilim matematiği hiç ama hiç anlamıyorum mecbur diğer derslere bakacağım.

Yapacağınız en mantıklı şey, matematik dışındaki diğer derslere çalışmaktır. Maalesef ki temel olmadan hiçbir şekilde matematiği ve fen bilimlerini öğrenemezsiniz, kendimden biliyorum...
Dediğim gibi, matematikte kötü olsanız bile diğer derslere yoğunlaşarak bu açığı kapatmak mümkün.

Hayatım boyunca matematik hep bir sorun oldu 12. sınıftayım 12 yıldır bütün derslere sınavdan 1-2 gün en fazla 1 hafta önce çalışarak 12. sınıfa kadar geldim. 12. sınıftayım ama 11. sınıfta 10. sınıfta ne öğrendim bilmiyorum doğru dürüst toplama çıkarma bile yapamayabilirim. 11. sınıfta eşit ağırlıktaydım bir şekilde geçmiştim ama 12. sınıf yüz yüze, dile geçmeli miyim sizce?

Olmuyorsa olmuyordur hocam herkes matematik bilecek diye bir şey yok.

Geri
Yukarı