Matematik çözemiyorum

LGS'den geçmiş biri olarak tavsiyeleri vereyim. Öncelikle LGS sorularında matematikte sana formülleri açıklamak zorunda. Örneğin pisagor kullancaksan sorudan önce üst kısımlarda pisagorun ne olduğunu tanımlar sana. Böylece LGS de soruda hangi yoldan gideceğini kestirebilirsin. Yeni nesil sorulara gelirsek dikkatlice soruyu okuman çok önemli, yeni nesil sorularda cevap soruda gizli olur. LGS'de sakın sallama yapma. Boş bırakmaktan da kaçınma. Yanlış yaparak net kaybetmek yerine kazanmayıp kaybetmemek daha kârlıdır. Bu yöntemlerle matematiği alabileceğin en iyi netle kapatırsın. Şuandan itibaren oturup soru çözmenin pek önemi yok. Önceki senelerdeki LGS sınavlarına bak ve sorunun cevabını nereye sakladıklarını öğren. Bu sınavda da görebilmene yardımcı olacaktır.

LGS'den geçmiş biri olarak tavsiyeleri vereyim. Öncelikle LGS sorularında matematikte sana formülleri açıklamak zorunda. Örneğin pisagor kullancaksan sorudan önce üst kısımlarda pisagorun ne olduğunu tanımlar sana. Böylece LGS de soruda hangi yoldan gideceğini kestirebilirsin. Yeni nesil sorulara gelirsek dikkatlice soruyu okuman çok önemli, yeni nesil sorularda cevap soruda gizli olur. LGS'de sakın sallama yapma. Boş bırakmaktan da kaçınma. Yanlış yaparak net kaybetmek yerine kazanmayıp kaybetmemek daha kârlıdır. Bu.

Hocam bütün günümü soru çözmeye ayırmalı mıyım?

Soru değil. Okuma.

Okumam iyi zaten. 480 sayfa okuyup zaman kaybetmek saçma gibi geldi.

Hocam bütün günümü soru çözmeye ayırmalı mıyım?

Okumam iyi zaten. 480 sayfa okuyup zaman kaybetmek saçma gibi geldi.

Bu 4-5 günde soru çözebilirsin. Ama kalan günlerde soru çözmene gerek yok. Kalan günlerde formüllere bakabilirsin. Dediğim gibi önceki senelerdeki LGS sınavlarına bak ve sorunun cevabı genelde nerelere saklanıyor onu gör. Bu dediklerimi yaparsan 11-12 doğru yaparsın. Bulamadıklarını boş bırakarakta 11-12 netin olur. Sınavda bol şans.

Hocam en son denemendeki diğer netleri yazar mısın? Matematik haricinde diğerlerinden kurtarma ihtimali var benim öyle matematikten 10 net gibi geliyor ama diğer dersler iyi olduğundan toparlıyorum bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı