Matematik nasıl öğrenilir?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Matematik nasıl öğrenilir?
Antrenmanlar matamatik 1 setini aldım, Ya hoca çok uzatarak anlatıyor ya da her gün 14 saat çalıştığım için beyin fonksiyonlarım galiba yavaşladı bayağı. Sizin metotlarınız nedir sizce matematik en iyi şekilde nasıl öğrenilir?

Formülleri ezberlemem gerekli mi ne yapmam gerek? TYT gireceğim fakat çok endişeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye formüllerden sadece trigonometri ve analitik geometri konularındaki gibi olmazsa çözemeyeceğiniz formüller var. Sadece bunları ezberleyin. Tüm konularda gerekli gereksiz bir sürü formül var. Bunları ezberlerseniz bile kesin unutursunuz sonra da pişman olursunuz.

Ben de Antrenmanlarla Matematik 1 çözüyorum günlük 7-8 saat, yorgun hissettiğimde dinleniyorum abartmamak şartıyla. Bu arada matematik, fizik derslerinde bir konuyu anladıktan sonra kendin soru çözmeden önce internetten soru çözüm videosu izlemeni kesinlikle öneririm. Ayrıca kitabı süre tutarak çözmeni öneririm yoksa her soruya 5 dakika ayırıp herkes çözer. Matematik için önemli olan hızlı, sakin ve sabırlı olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı