Matematik nasıl öğrenilir?

fatihh12

Centipat
Daha fazla  
Matematik bilgisi 0 olan ben pozitif ve negatif sayılarla başladım fakat bir soruyu çözerken bir türlü anlamlandıramıyorum. Antrenmanlarla matematiği okudum ilk sorularını çözmeyi denedim fakat bir yerde beynim duruyor illaki. Şimdi ben ne yapıp anlayabilirim bu matematiği 🙁

Hocam ilk olarak kolay sorular çözmekten başlayın. Sonra artık kolay sorular size aşırı basit geldiğinde orta zorlukta sorulara başlayacaksınız. Aynı şekilde orta zorluktaki sorular basit geldiğinde zor sorulara geçeceksiniz.

Matematik bilgisi 0 olan ben pozitif ve negatif sayılarla başladım fakat bir soruyu çözerken bir türlü anlamlandıramıyorum. Antrenmanlarla matematiği okudum ilk sorularını çözmeyi denedim fakat bir yerde beynim duruyor illaki. Şimdi ben ne yapıp anlayabilirim bu matematiği 🙁

Etüt olabilir.

YouTube'deki videları taklit ede ede öğrendim. Videoyu izledikten sonra durdurup deftere aynısı yazıyordum. Biraz zaman alıyır ama oluyor işe yarıyor.

Özel ders alabilirsiniz matematikten. Ben denedim, matematik ortalamam 40'lardan 80'e kadar çıktı ama ders aldığım sıralar okul değiştirmiştim yani belki normal öğretmenin de etkisi olabilir.

Geri
Yukarı