Matematik sınavına çok çalışıp 30 almak

Başlığı görüyorsunuz.
Çok çalıştım.
Eve gelip akşam 11'lere kadar falan Full çalıştım.
Ve sınavda stres yaptım ve sonuş 30.
Hoca notumu gösterince ağlayamadım bile üzüntüden.
Bizim sınıfta tuhaf bir arkadaşım var.
Kendisi hocaya saygısızlık yapar çok küfür eder falan.
Adam 50 aldı ya var mı böyle bir saçmalık.
Bir de utanmadan kopya çektim diyor.
Ben şimdi ne yapayım?
Müsaitseniz konuşalım biraz sohbet edelim.
Biliyorum çok çalışmak değil düzenli çalışmak lazım.
kanka not çok önemsiz ben normalde fizikte iyiyimdir düzenlide çalışıyorum ama sınavda noldu bilmiyorum 29 aldım ama hiç umrumda değil çünkü zaten yapabiliyorum orda 29 yazması benim için bişey bişey değiştirmiyor

Başlığı görüyorsunuz.
Çok çalıştım.
Eve gelip akşam 11'lere kadar falan Full çalıştım.
Ve sınavda stres yaptım ve sonuş 30.
Hoca notumu gösterince ağlayamadım bile üzüntüden.
Bizim sınıfta tuhaf bir arkadaşım var.
Kendisi hocaya saygısızlık yapar çok küfür eder falan.
Adam 50 aldı ya var mı böyle bir saçmalık.
Bir de utanmadan kopya çektim diyor.
Ben şimdi ne yapayım?
Müsaitseniz konuşalım biraz sohbet edelim.
Biliyorum çok çalışmak değil düzenli çalışmak lazım.

Matematik tek gexe hall edilip aceleye gelecek bir iş degil diger derslerin aksine bir edebiyata göre sürekli tekrar yapman lazım aynı sekilde bende calıştım 36 aldım tabii nedeni sahura kadar caltigim icin sınavda uyuyakaldım uyandırmadilar son 10 dk kala uyandım ve 10 dakikalık yaptıklarımla 36 aldım yapacak bir şey yok.

Matematik tek gexe hall edilip aceleye gelecek bir iş degil diger derslerin aksine bir edebiyata göre sürekli tekrar yapman lazım aynı sekilde bende calıştım 36 aldım tabii nedeni sahura kadar caltigim icin sınavda uyuyakaldım uyandırmadilar son 10 dk kala uyandım ve 10 dakikalık yaptıklarımla 36 aldım yapacak bir şey yok.

Klasik sınıf arkadaşları.
Üzüldüm senin adına.
Öbürki sınavlara artık :D

Okul zamanları çok gerekli anlar dışında (2-3 defa) kopya çekmedim. Eskiden herkes azda olsa emeğiyle sınavı kazanırdı şimdi öğretmenler bile çocuklara kopya çekmeleri için öğüt veriyor ya da caydırıcı bir işlem yapmıyor. Sonra ne oluyor derseniz; Kopya çekenler sınıf sınav ortalamasını yükseltiyor, kopya çekmeyen kişilerin notu ise bu ortalamanın altında kalmış oluyor. Gibi gibi.

Konuya gelecek okursak arkadaşın dediği gibi çok çalışmak değil öz çalışmak önemlidir.

Verimli çalışma kral çözüm. Kendine göre program hazırla sınavdan önceki gün çalışmak sana belki notlarda iyi sonuç verir ama yks de hüsrana uğratır. Ben say öğrencisiyim mat ortalamam 97.5 ama felsefe ve ing 55 olduğundan ortalamam kötü takıyor muyum hayır çünkü alan derslerim iyi ve ben yks hazırlanıyorum okula değil.Son olarak düzenli çalışmaya başla

Okul hayatım boyunca en yüksek matematik notum 77 :D
Ben en fazla 55 aldım. Yabancı dil bitirdim ( ingilizce ). Senin için önemli bir ders. Üzerinde dur. Çok kasma kendini. Anlayamadığın yerler olur, yapamam deme. Yaparsın, şimdi anlayamayabilirsin ama sonra dersin aslında çok kolaymış. O sonra ne kadar sonra olur orası da sana kalmış. Kendine iyi bak, canını sıkma.

Geçmiş olsun hocam. Sınavdan bir gün önce uyumadan fizik çalışan arkadaşım var. 20 civarı bir not almıştı. Bu işler tek gecede olacak iş değil. Sınıftaki 16 kişiden 14 tanesi son bir iki gün ağırlık veriyor. Ama böyle olmaması gerek. Ara sıra tekrar etmek ve soru çözmek çok daha etkili. Fizik sınavının gününde herkes harıl harıl çalışırken ben arka sıraya geçtim ve onları izledim. Çünkü bu çalışma son günlerde çok sıkı çalışarak değil de uzun vadede az ve öz çalışmaktan geçiyor. Ben de bugün matematik sınavı oldum. Maalesef benimki de berbat geçti. Geçen dönem ortalaması 100'dü. Bu sınavdan 97 aldım sanırım. Ben geçen dönem fiziğe az çalışıp matematiğe çok çalışmıştım. Şimdi denge kurdum da bazı fedakarlıklar gerekiyormuş demek ki. İnşallah ikinci sınavda düzeltirsiniz hocam.

Dert etme üniversitede vize ve finalinden sıfır aldığın dersin sınavından çıkınca gülebiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı