Matematik sınavından 0 alacağım ne yapmalıyım?

Diskalküli denilen bir durum var, bizim üniversitede İngilizce öğretmeninde vardı, sende de olabilir. Bir kontrol ettir.

Hocam büyük ihtimalle bende matematik ile kaynaklı bir zeka problemimin olduğunu düşünüyorum fakat ailem ve hocam bunu anlamıyor. Çünkü cidden hiçbir matematik konusuna kafam basmıyor kimseye anlatamıyorum bu durumu.

Suç ne onu geçiren matematik hocalarında ne de suç çocukta. Suç sistemde. Matematik bilmeyen bir insana niye hala inadına matematik dayatılıyor? Belki çocuk farklı alanlarda başarılı.
Buna katılıyorum. Ben de matematik yapamıyordum, sevmiyordum ama dayatıldı işte. Diyorum ki tarihim iyi ezberim iyi edebiyatım iyi ingilizcem iyi. Yok. Matematik yapmadan bir yere gelemezsin vs vs.

Buna katılıyorum. Ben de matematik yapamıyordum, sevmiyordum ama dayatıldı işte. Diyorum ki tarihim iyi ezberim iyi edebiyatım iyi ingilizcem iyi. Yok. Matematik yapmadan bir yere gelemezsin vs vs.

Gelemezsin cunku. Tarih de okusan, Turk Sanat Muzigi de ogrensen "Quantitative Research" diye bir sey karsina cikacak.

Ne okursan oku asgari seviyede yabanci dil, matematik, gramer, sosyal bilimler bilmek zorundasin. Yoksa akademik olarak bir yere gelemezsin.

Matematiğe hiç kafam basmıyor, çarpmayı bile bilmiyorum. Yarın matematik yazılı sınavı var ve hoca tüm soruları klasik soracakmış. Annem 50 altında not alırsan bilgisayarını kaldırırım dedi ve şu an boş boş ne yapacağımı düşünüyorum. 9. sınıfım.

Dostum zaten 1.ünite ezbere dayanıyor matematiğe ihtiyacın bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı