Matematik sınavından 0 alacağım ne yapmalıyım?

Matematiğe hiç kafam basmıyor, çarpmayı bile bilmiyorum. Yarın matematik yazılı sınavı var ve hoca tüm soruları klasik soracakmış. Annem 50 altında not alırsan bilgisayarını kaldırırım dedi ve şu an boş boş ne yapacağımı düşünüyorum. 9. sınıfım.
Yahu 9.sınıfın ilk konuları kümeler ve önermeler ben 100 almıştım kolay konu onlar.

Dediklerin doğruysa yapabileceğin hiçbir şey yok. Sabaha kadar çarpmayı öğrensen bile işine yaramaz. Sınav konularının mantık ve kümeler olması lazım. Mantık bilmek için matematiğe ihtiyaç yok zaten. Küme sorularının da yarısını kafadan yapabilirdin, tabi çalışsaydın.

Notuna 0 girilirse disiplin kuruluna sevk ediliyorsun yanlış hatirlamiyorsam. O yuzden ogretmeninden rica et biraz insafli davransin.

Yarın matematik yazılı sınavı var ve hoca tüm soruları klasik soracakmış.

YouTube'da sabaha kadar ders notlarina vs. bak.

9.sınıfı kayıp olarak göreceksin, yazın 3 ay matematik çalışacaksın, ya da ara tatili değerlendireceksin. Mecbur o PC gidecek, 2.sınavlara kadar çalışırsan geri gelir belki. Birde Umut Nas'a katılıyorum, belki çözecek sorular çıkar karşına.

Hocanın insaflı davranacağını düşünmüyorum :(
Bir şey diyeceğim ama umarım ters tepki almam. Gerçekten bu yıl matematiğe adam gibi çalışmayı denediniz mi? Bilgisayarda ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Yeni aklıma gelmişken söyleyeyim: 9.sınıfta matematikten 05 almıştım ben. Düşük almak dünyanın sonu değildir, sakın psikolojini bozma. Neden mi? Çünkü sonraki sınavda 05'ten notumu 100'e yükseltmiştim.

Bir şey diyeceğim ama umarım ters tepki almam. Gerçekten bu yıl matematiğe adam gibi çalışmayı denediniz mi? Bilgisayarda ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Hocam çalışamıyorum matematiğe, hiçbir türlü kafam basmıyor. İlk okuldan beri aynı matematikten hep düşük not almışımdır, oda sallayarak.

Hocam çalışamıyorum matematiğe, hiçbir türlü kafam basmıyor. İlk okuldan beri aynı matematikten hep düşük not almışımdır, oda sallayarak.
Hocam kafam basmıyor diye birşey yok yeterli çalışmayla gayet de basar günde kaç soru çözüyorsunuz matematikten? Ya da soru hariç ne kadar konu tekrarı yapıyorsunuz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı