Matematik yapamıyorum

Tamamdır çok teşekkür ederim yardımınız için. Sizi rahatsız ettiysem kusura bakmayın. Tekrardan teşekkürler.
Rica ederim. Çözemediğiniz soru olursa Telegram nick'inizi bırakırsanız yardımcı olabilirim. Koçluk listeme eklerim sizi de... Rahatsız etmediniz. :)

Son düzenleme:
Konuya güncelleme getireyim arkadaşlar. Matematik yapabiliyormuşum :D

Bundan önceki denemede matematikten -0,50 netim vardı bunu belirteyim. Şu an mutlak değer konusunu bitirdim ve önümde bir sürü konu var (6. konu bitti ve daha 13 konu var problemler dahil problemlere gelmedim daha bu netlerimin arasında 1 tane problem sorusu yok.) Ve ona rağmen bugün ki 3D Türkiye geneli denemeden 8 soru yaptım ve hepsinden adım gibi eminim. Geldiğim yere kadar olan sorulardan soru kaçırmadım yani. Daha fazla yapabilirdim fakat Türkçe aşırı zamanımı çaldı burada hızlanmam gerek farkındayım ki milletin Türkçeyi bitirme süresi ortalama benimle aynı. 2021 TYT matematik sorularını çözdüm 2 gün önce oradan da 11 tane yaptım (yine problemler dahil değil bu nete). Bu anlattıklarımın içine geometri dahil değil bu arada.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam.

Başlıkta da belirttiğim gibi matematik yapamıyorum. Matematiğe TYT'den 0'dan başladım ve alanım EA. Şöyle açıklayayım mesela bir konunun yöntemlerini kendisini vb. öğreniyorum. Daha sonra soruya geçtiğimde ilk soruları yapabiliyorum fakat daha sonrasında X'ler Y'ler havada uçuşuyor ve hiçbir şey anlamıyorum. Matematiğe merakım var bu soruları yapmayı çok istiyorum fakat yapamıyorum.

Daha fazla pratik yap soruyu ezberleme anla ve problemlerde hata yapmaktan korkma.

Bende geçen sene öyle diyordum... 😂
Karekök ve ENS yayınlarının TYT matematik test kitaplarını aldım, 1-2 soru derken çözmeye başladım ufak tedek adımlarla. 😂
Matematik dersi alıyordum ama adamakıllı test çözmedim daha, sizlere de bol şans dilerim. 😀

Arkadaşlar selam.

Başlıkta da belirttiğim gibi matematik yapamıyorum. Matematiğe TYT'den 0'dan başladım ve alanım EA. Şöyle açıklayayım mesela bir konunun yöntemlerini kendisini vb. öğreniyorum. Daha sonra soruya geçtiğimde ilk soruları yapabiliyorum fakat daha sonrasında X'ler Y'ler havada uçuşuyor ve hiçbir şey anlamıyorum. Matematiğe merakım var bu soruları yapmayı çok istiyorum fakat yapamıyorum.
Çarpanlara ayırma konusunu öğren.

Şimdi yapabiliyor musun?

Evet yapabiliyorum çok şükür YouTube'da bir kanal keşfettim hoca inanılmaz güzel anlatıyor AYT matematiği özellikle kesinlikle anlıyorum ve soru çözebiliyorum çok mutluyum bu yüzden de fakat bu kanalı geç keşfettim ve şu an AYT matematiğin polinomlar konusunu bitirdim. Günde 3 video izleyerek 1.5 ayda bitirmeyi hedefliyorum.

Evet yapabiliyorum çok şükür YouTube'da bir kanal keşfettim hoca inanılmaz güzel anlatıyor AYT matematiği özellikle kesinlikle anlıyorum ve soru çözebiliyorum çok mutluyum bu yüzden de fakat bu kanalı geç keşfettim ve şu an AYT matematiğin polinomlar konusunu bitirdim. Günde 3 video izleyerek 1.5 ayda bitirmeyi hedefliyorum.

TYT ve AYT'de kaç net geliyor? Hangi kanaldan çalışıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı