Matematik yapamıyorum

EmreYigen80

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Başlıkta da belirttiğim gibi matematik yapamıyorum. Matematiğe TYT'den 0'dan başladım ve alanım EA. Şöyle açıklayayım mesela bir konunun yöntemlerini kendisini vb. öğreniyorum. Daha sonra soruya geçtiğimde ilk soruları yapabiliyorum fakat daha sonrasında X'ler Y'ler havada uçuşuyor ve hiçbir şey anlamıyorum. Matematiğe merakım var bu soruları yapmayı çok istiyorum fakat yapamıyorum.

Arkadaşlar selam.

Başlıkta da belirttiğim gibi matematik yapamıyorum. Matematiğe TYT'den 0'dan başladım ve alanım EA. Şöyle açıklayayım mesela bir konunun yöntemlerini kendisini vb. öğreniyorum. Daha sonra soruya geçtiğimde ilk soruları yapabiliyorum fakat daha sonrasında X'ler Y'ler havada uçuşuyor ve hiçbir şey anlamıyorum. Matematiğe merakım var bu soruları yapmayı çok istiyorum fakat yapamıyorum.

Hangi konudasın? Ben de 0'dan başladım daha TYT de bile değilim :D

Hocam ben de öyleyim vallahi hala bir çözüm bulamadım. Temel soru çözüyorum sıkıntı yok ama diğer sorulara geçince kendimi öldürsem olmuyor. :(

Arkadaşlar selam.

Üzerine mesai ayırman gerekiyor. Çözemediğin sorulara mümkünse günde birkaç kez bak, kaçırdığın bir nokta olup olmadığını anlamaya çalışmalısın. Gerçekten cözemeyecegine eminsen video çözümlerine bakabilir ya da arkadaşına sorabilirsin. Arkadaşın soruyu senin bilmediğin bir formül ile çözüyorsa YouTube'da o formülün konu anlatımını izlemelisin.

X ve Y'yi görünce kafanın karışmasının sebebi denklem bilmemendir. Denklemi öğren, sonra birçok konunun kolaylaştığını fark edersin. Onun dışında Matematik hemen olacak bir ders değil zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı