Yeni nesil matematik soruları çözülmüyor

Aksmaaa

Hectopat
Daha fazla  
Diğer derslerim oldukça iyi ancak matematik te 5 netin üstüne çıkamıyorum. Sınava kaldı şurada 21 gün, eğer çalışırsam 8 9 net yapabilir miyim en azından?
En yüksek matematik netim 8.67
Kitap okursam daha da iyi yapabilir miyim?
Pandemiden önce kitap okumadan uyumazdım ancak pandemiden sonra saldım başlasam düzelir mi sorular?
Bir de Türkçede ben her paragrafı okuduktan sonra bir 3 saniye düşünüp ne anlattığını kafamda canlandırıyorum paragraf sorularını böyle çözüyorum ve doğru çıkıyor matematik te de paragraf sorularında böyle yaparsam daha iyi olur mu ben direk işleme girişiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer derslerim oldukça iyi ancak matematik te 5 netin üstüne çıkamıyorum. Sınava kaldı şurada 21 gün, eğer çalışırsam 8 9 net yapabilir miyim en azından?
En yüksek matematik netim 8.67
Kitap okursam daha da iyi yapabilir miyim?
Pandemiden önce kitap okumadan uyumazdım ancak pandemiden sonra saldım başlasam düzelir mi sorular?
Bir de Türkçede ben her paragrafı okuduktan sonra bir 3 saniye düşünüp ne anlattığını kafamda canlandırıyorum paragraf sorularını böyle çözüyorum ve doğru çıkıyor matematik te de paragraf sorularında böyle yaparsam daha iyi olur mu ben direk işleme girişiyorum.
Öncelikle merhaba ben lgs 2019'a girmiştim onda 14-15doğru yapmıştım tam hatırlamıyorum, bu sınav önemli bir sınav fakat hayatın sonu değil.Gerçekten Galatasaray ya da Robert Kolejine gitmiyorsan bütün gün yks çalışıyorsun çevremden biliyorum.Matematik konusuna gelirsek aslında konular zor değil ama çok soru çözmek gerekiyor.Benim zamanımda yaptığım hatalardan biri hep yeni nesil soru çözmekti eski nesil çözmeden yeni nesil çözüyordum böyle yapınca çok hatam çıkıyordu önce eski nesili kavra sonra yeniye geç. (Ek olarak az süre kalmış deneme çözümlerini izleyerek belki 6 7 net arttırabilirsin). Sınav için konuşuyorum çokta önemli değil %3lük bir okulda okuyordum 11in başında açığa geçtim çokta mutluyum.Sana tavsiyem dilini geliştir dil çok önemli abilerimden biliyorum 3 dil biliyor diye şu an alman bir şirkette çalışıyor.Umarım sınavın güzel geçer geçmezse de dünyanın sonu değil kendine iyi bak iyi çalışmalar

Yeni konular

Geri
Yukarı