Matematik yeni nesil sorularını nasıl çözebilirim?

ugureryavuz

Decipat
Daha fazla  
Bu sene 8. sınıfım diğer derslerim gayet iyi hepsinin yeni nesil sorularını çözebiliyorum ancak matematik yeni nesil sorularını anlamıyorum. Fende yeni nesilleri çözüyorum ancak konuları bazen unutuyorum. Türkçeyi de rahatça çözebiliyorum. Matematikten 20 yeni nesil sorudan 8 tane çözebiliyorum. Kazanım sorularında 50 sorudan 50 doğrum bile çıkıyor ancak yeni nesilde 50 sorudan 19 doğru çıkıyor. Yeni nesil soruları çözebilmem için ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana tavsiyem aldığın matematik kitapları soru çözümlü olsun yapamadığını dinle ve kolaydan zora tarz sorular çöz kolay gelsin.

Çöz, sadece çöz. Ben de yapamıyordum sene başında. Hatta ağlıyordum nasıl olacak diye Şu anda nasıl olduğunu anlamadan takır tukur çözüyorum.

Hiç yeni nesil bir deneme sınavına girdin mi? Girdiysen sonuçları nasıldı. Hızlı yapana kadar çözmen gerekiyor aslında.

Yorum olduğu doğrudur ama kitap okuyarak net yapmanız beklenemez bile.
Devamlı ve uzun bir süre gerekir.

Asıl amaç mantığını kavramak en önemlisi görsellik yeni sorular ezber değil kavramak için hazırlanılıyor.
Sorularda tonla resim var. Amaç görebilmek.
Bakmak ile görmek bir değildir.

Yeni nesil soru çöz sürekli, kolay sorular bir şey katmıyor.
Yeni öğrendiği konudan direk yeni nesil çözmek ne kadar doğru bilemem.
Bu sene 8. sınıfım diğer derslerim gayet iyi hepsinin yeni nesil sorularını çözebiliyorum ancak matematik yeni nesil sorularını anlamıyorum. Fende yeni nesilleri çözüyorum ancak konuları bazen unutuyorum. Türkçeyi de rahatça çözebiliyorum. Matematikten 20 yeni nesil sorudan 8 tane çözebiliyorum. Kazanım sorularında 50 sorudan 50 doğrum bile çıkıyor ancak yeni nesilde 50 sorudan 19 doğru çıkıyor. Yeni nesil soruları çözebilmem için ne yapmam lazım?
Yeni nesil soruları neden çözemiyorsun? Konuyu mu anlamadın? Yanlış mı yorumluyorsun?
Özel okul mu , devlet okulu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı