Matematikten 10 almak

Lise 2'nin 1. dönemi karnemde matematik notu olarak - (0) mevcuttu ancak şu an nispeten ortanın üstünde bir üniversitede mühendislik öğrencisiyim çok da takılmayın, ek olarak güncel sistemde bildiğim kadarıyla kalma muhabbetleri kalmadı.

İlkokul ve ortaokulda not olayına çok takılmayın, dersi dinlediğiniz ve ödevleri yaptığınız sürece hocanın bırakması neredeyse imkansız. Ara sıra kötü aldığınız notlar da illaki olacak. Eksiğinizi görüp kapatmaya çalışmanız daha faydalı olur. Kendinizi üzmenin pek bir mantığı da yok, sonuçta oldu ve bitti.
Hocam 11 sınıfta anadoludan mesleğe geçip oluyor mu

Lise 2'nin 1. dönemi karnemde matematik notu olarak - (0) mevcuttu ancak şu an nispeten ortanın üstünde bir üniversitede mühendislik öğrencisiyim çok da takılmayın, ek olarak güncel sistemde bildiğim kadarıyla kalma muhabbetleri kalmadı.

Zaten o bir şey bir şey kuruluna mı ne bağlıydı oradaki hocaların puan vermesi ile geçiyorsun diye biliyorum şu an. Zaten gelene geçene veriyorlar.

Bunu 17 yaşında olduğun için söylüyorsun diye tahmin ediyorum. Trigonometri için 1 günümü vermem gerekiyordu yani bütün hafta sonum gidiyordu. Ancak ona rağmen 60 civarı bir not almıştım ama sen bilirsin.
Trigonometri 1 günde öğrenilebilecek bir konu değil. Düzenli çalışsadınız o kadar önemli bir konuyu 1 güne sığdırmak zorunda kalmazdınız.

Takmamak konusunda haklı olabilirsiniz ama diploma notu eski yıllara göre çok daha önem kazandı. Bu yüzden ortalamayı yüksek tutmazlarsa ileride pişman olurlar.

Trigonometri 1 günde öğrenilebilecek bir konu değil. Düzenli çalışsadınız o kadar önemli bir konuyu 1 güne sığdırmak zorunda kalmazdınız.

Takmamak konusunda haklı olabilirsiniz ama diploma notu eski yıllara göre çok daha önem kazandı. Bu yüzden ortalamayı yüksek tutmazlarsa ileride pişman olurlar.

Aksine diploma notu eskisine göre değer kaybetti şu an üniversite diplomasının bile bir önemi yokken lisede diploma notunu yüksek tutsan ne olur tutmasan ne olur geçtiğimiz sınava kaç milyon kişi katıldı haberiniz var mı? Yani yabancı uyruklu vs değilseniz ve YÖS'ten girmiyorsanız o devir kapandı artık. Ayrıca herkes her sınavdan sürekli 90-100 alınmak zorunda değil hayat bundan ibaret de değil önemli olan bundan ders çıkarmak tamam 5 almışsındır 10 almışsındır bu dünyanın sonu değil. Gereksiz yere polemik yaratmayın burada amaç konu sahibinin sorusunu yanıtlamak onun dışında bir konu konuşmak istiyorsanız kendinize yeni bir konu açabilirsiniz.

Hocam lise terklerin mühendislere iş verdiği bir ülkede bilemiyorum, elbette düzeltmek için daha fazla çaba göstermesi lazım ancak dünyanın sonu gelmiş gibi bir moda da girmesini bence gerek yok.

Her insanın matematiksel zekası olmak zorunda değil. Ayrıca marifetmiş gibi söylememiş sadece daha düşük aldığını dile getirmiş napsın geçer not almadığı sürece söylemesin mi?
Matematiksel zeka dediğin şey zırva. Okullarda ileri seviye matematik öğretilmiyor, doğru çalışan herkes -eğer bir engeli yoksa- ortalama üstü not alabilir.

Bunu 17 yaşında olduğun için söylüyorsun diye tahmin ediyorum. Trigonometri için 1 günümü vermem gerekiyordu yani bütün hafta sonum gidiyordu. Ancak ona rağmen 60 civarı bir not almıştım ama sen bilirsin.
Koskoca trigonometri 1 günde öğrenilmez zaten hocam, kenarda köşede kalmış bir konu değil. 1 günlük çalışmayla eğer temeliniz yoksa yine iyi not almışsınız bence.

Matematiksel zeka dediğin şey zırva. Okullarda ileri seviye matematik öğretilmiyor, doğru çalışan herkes -eğer bir engeli yoksa- ortalama üstü not alabilir.

Koskoca trigonometri 1 günde öğrenilmez zaten hocam, kenarda köşede kalmış bir konu değil. 1 günlük çalışmayla eğer temeliniz yoksa yine iyi not almışsınız bence.
Siz yabancılarön matematik sorularını gördünüz mü? Matematik notlarım çok kötü değildi ama yabancı bi ülkede görsem herhalde rahat geçerdim

Geri
Yukarı