Matematikten çok düşük aldım

carfir

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün hoca matematik notumu e-Okul'a girdi ve gördüğüm manzara karşısında 2 saat moralim çok bozuldu 1.notum 83 olmasına rağmen bu sınavdan 30 almışım. Aşırı zor permutasyon ve kombinasyon soruları sormuşlardı ve fonksiyonlardan çok bir şey anlamadım aynı zamanda polinomlarda öyle. Hocadan çok bir şey anlamıyorum ve zor kaynaklardan gidiyor ne yapmam lazım?

Daha iyi bir şekilde hazırlanmalısınız. YouTube'da onlarca öğretmen var, internette onlarca eğitim sitesi var. Elbet biri kafanıza göredir. Permütasyon kombinasyonu kafaya takmayın onlar cidden nankör konular ne kadar soru çözerseniz çözün her seferinde farklı bir soru tipiyle karşınıza geliyor. Ayrıca fonksiyon ve polinomlarda ise bol bol soru çözün.

Dostum gerçek sınavda karşına çıkacak konular o saydığın konular. Yine aynı şekilde gerçek sınavda okul sınavında olan sorulardan çok daha zorları çıkacak karşına. Konuları hafife almışsın gibi geldi bana nasıl olsa anlamıyorum çalışmama gerek yok gibisinden.

10. Sınıftayken matematikten 03 alan ben buna güldü. Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz? Orta okul ama 8 değilse önemli değil, 8. sınıf ise önemli. Lise ama 12 değilse önemli değil, 12 ise önemli bir durum.

Sınıfta kalmadığınız sürece bu kadar takılmanız gerektiğini düşünmüyorum, dersten geçmek yeterli bence. İlk sınavım 19, 2. sınavım 20. Ayrıca kaçıncı sınıfta olduğunuz da önemli.

10. Sınıftayken matematikten 03 alan ben buna güldü. Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz? Orta okul ama 8 değilse önemli değil, 8. sınıf ise önemli. Lise ama 12 değilse önemli değil, 12 ise önemli bir durum.
Saydığı konular lise konuları. Tahminimce 10. sınıf ya da 11. sınıf

Yeni konular

Geri
Yukarı