Materyalizim mi idealizim mi insanı mutlu eder?

Hayata anlamsız ve boş bakmıyorlar mı? (Nietsizciliğe benzedi biraz)
Hayır. Bahsettiğin şey daha çok nihilistik bir görüş. Nietzsche nihilist birisi değil. Nietzsche'ye göre insanın bir amacı var. Materyalistler hayata tamamen anlamsız ve boş bakar diye bir şey söyleyemeyiz, tabii materyalistler böyle görüşlere daha meyilli orası doğru evet. Bunun sebebinin de biraz açık olduğunu düşünüyorum.

Bunun haricinde soruya bireysel bir cevap vermem gerekirse, idealist olsam hayata daha olumlu bakan birisi olurdum diye düşünüyorum.

Şuraya idealizm diyenlerin, idealizm hakkında hiçbir şey okumadığına ya da idealizm karşıtı materyalistlerin ne dediğini okumadığına o kadar çok eminim ki. Arkadaşlar bilmiyorsanız yorum yapmayın. Sabaha kadar materyalizmin doğruluğunu çok rahat bir şekilde tartışırım. Alayınız gelsin... Efsane Politzer argümanını paylaşıyorum. Okuyun. Kitap: Felsefenin Başlangıç İlkeleri olması lazım.
FI_OOPrWQAM_C5G.jpeg

Son düzenleme:
Şuraya idealizm diyenlerin, idealizm hakkında hiçbir şey okumadığına ya da idealizm karşıtı materyalistlerin ne dediğini okumadığına o kadar çok eminim ki. Arkadaşlar bilmiyorsanız yorum yapmayın. Sabaha kadar materyalizmin doğruluğunu çok rahat bir şekilde tartışırım. Alayınız gelsin... Efsane Politzer argümanını paylaşıyorum. Okuyun. Kitap: Felsefenin Başlangıç İlkeleri olması lazım.Eki Görüntüle 1799214
İnsanlara ahkam kesmek yerine ilk başta soruyu doğru anlasaydın keşke. Olay hangisinin doğru olduğu değil, hangisinin daha fazla mutluluk verdiği. Doğru olan şey mutluluk verir gibi bir şey yok.

Şuraya idealizm diyenlerin, idealizm hakkında hiçbir şey okumadığına ya da idealizm karşıtı materyalistlerin ne dediğini okumadığına o kadar çok eminim ki. Arkadaşlar bilmiyorsanız yorum yapmayın. Sabaha kadar materyalizmin doğruluğunu çok rahat bir şekilde tartışırım. Alayınız gelsin... Efsane Politzer argümanını paylaşıyorum. Okuyun. Kitap: Felsefenin Başlangıç İlkeleri olması lazım.Eki Görüntüle 1799214

Çok haklısınız. Deniz Kurdunu okumuş muydunuz?

İnsanlara ahkam kesmek yerine ilk başta soruyu doğru anlasaydın keşke. Olay hangisinin doğru olduğu değil, hangisinin daha fazla mutluluk verdiği. Doğru olan şey mutluluk verir gibi bir şey yok.
Yorumlardaki saçma cevap veren arkadaşlar için cevap yazdım. Sakin ol şampiyon.

Geri
Yukarı