Mavericks Clover Boot Sırasında Siyah Ekranda Kalıyorum

ramazansavas

Hectopat
  • BIOS Türü: Insyde EFI
  • BIOS Sürümü: F.29
  • CPU TüRÜ: Mobile QuadCore Intel Core i7-3630QM, 3200 MHz (32 x 100)
  • Anakart Adı: Hewlett-Packard HP ENVY dv6 Notebook
  • RAM: 16 GB

Boot sırasında siyah ekranda kalıyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Eğer sorunun ile alakalı birde ekran görüntüsü eklersen mesajına daha kesin bilgi verebiliriz. Verbose Mod'da açtığını varsayarak söylüyorum.

Eğer Boot sırasında Kextler yüklenirken duruyorsa uyumsuz Kext yada donanım mevcut. İstersen Bootloader ekranına geldiğinde, Chamaleon ise Tab tuşuna basarak consolu aç, Clover ise option bölümündeki Boot Arg. bölümüne gir ve -x komutuyla Güvenli mod ile boot etmeyi dene. Açılırsa sorunun nereden kaynaklandığını önceki Boot sırasında nerede kaldığını kontrol ederek anlayabilirsin. Bana öyle geliyor ki ekran kartı olabilir. Çünkü bazen Boot sırasında her şey yükleniyor sıra ekran kartına geldiğinde siyah ekranda kalarak masaüstü açılamaya biliyor. Bu söylediklerimi bir uygula. Ama ilk başta da söylediğim gibi bir ekran görüntüsü verirsen ben dahil tüm arkadaşlar sana daha düzgün bir şekilde yardımcı olabilir. ;)

"Option>Graphics İnjector Menu" kısmından bir kaç oynama yaptım. Şimdi de ekran kesik kesik gözüküyor ama kurulum ekranına geliyor. Tabi bir şey göremediğim için kuramıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar şu anda kurulum ekranına geçtim. Umarım sorun olmaz. Graphics İnjector kısmından İntel'in tikini kaldırdım ve sorun düzeldi. Şuan kurulumdayım.

- - - Güncellendi - - -

Clover ile kurulum yaptım ama şuanda Boot edemiyorum sorunlar bitmiyor. :)

Ben Chamelone ile Dsmos Has Arrived kısmına kadar yazıların Text'lerin yüklediğini görebiliyorum. Sonra hata veriyor. Chamaelone da sanırım Fakesmc ile alakalı. Ama Cloverda Mac OS X install dedikten sonra siyah erkan geliyor. Hiç bir tepki vermiyor PC. Ne ekranda yazı geliyor nede USB çalışıyor. Öyle simsiyah bir ekran garip yani anlamadım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı