Mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

231981

Kilopat
Makaleler
1
Kafayı yiyeceğim artık. 12 saat sistem açık kaldı, hiçbir sorun olmadı, iki dakika oyun oynayayım dedim, sürekli mavi ekran vermeye başladı. Daha dün 2-3 saat kadar ETS2 oynadım, hiçbir sorun olmadı. Kafasına göre sistem mavi ekran verip duruyor. Memtest86 ile RAM'leri test ettim, sorun bulamadı. BIOS sürümü düşürme, Ethernet sürücüsünü anakartın sitesindekini kurup deneme, hepsini denedim. Ne yapabilirim artık?

Mavi ekran alırsanız dump dosyanızı paylaşırsınız.

SSD kontrolcüsü arızası hakkında bir fikrim yok.

Tamamdır hocam. Tam 2 saat oldu format atalı sadece anakart sitesinde ki sürücüleri kurdum şu an bir şey yok belki de sorun sürücü kaynaklı da olabilir emin değilim ama mavi ekran verdiğin de atarım hocam Dump'ları.

Bana bildirim gelsin diye bu mesajı yazdım.

Hocam şu an da hala bir problem yok sebebi Windows 10 mu acaba mavi ekran vermesinin? Format attığımdan beridir bir kere bile kapanmadı sistem mavi ekran da vermedi. Çok merak ettim cidden donanımsal değil galiba sorun Windows ile alakalı galiba. Şu an tekrar sıfırdan Windows 10 format atsam yine aynısı olur mu diye düşünüyorum 20H2 2009 falan kuracaktım ama emin olamadım.

Bence şöyle 1 hafta kullanın. Şu an 3 gün oldu. 4 gün daha kullanın ve mavi ekran alıp almadığını söyle.

Çok değişik bir durum. Yani ilk defa görüyorum.

Bence şöyle 1 hafta kullanın. Şu an 3 gün oldu. 4 gün daha kullanın ve mavi ekran alıp almadığını söyle.

Çok değişik bir durum. Yani ilk defa görüyorum.

Hocam bilerek sistemi açık bıraktım anlık olarak görev yöneticisinden baktım sistem bir gündür açık çalışıyor hala bir kere bile kapanmadı mavi ekran da vermedi bu ne saçma bir sorun ben anlamadım bilgisayarın Windows 10'da karşı bir garezi var sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı