Mavi ekran hataları

warped

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarım sık sık farklı mavi ekran hataları veriyordu. Yeni format atmama rağmen ve tüm sürücülerimin güncel olmasına rağmen hala mavi ekran alıyorum.
Son olarak ırql_not_less hatasını aldım. Format atmadan önce System exception, kernel Security, kmode exception gibi hatalar alıyordum.

Mavi ekranlardan önce, Google Chrome'da rastgele sayfalar çökmeye başlamıştı (status_access_vıolatıon hatası)

Minidump
Minidumpta çöken .exe uzantısı rastgele yazıyor. Steam, Chrome.exe, vs. uygulama kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Memtest86'da herhangi bir sorun çıkmadı.
Son olarak anakartta sorun olduğunu düşünmeye başladım ama bilgisayar daha yeni, yol gösterirseniz sevinirim.

Ekleme: XMP açıktı fakat kapattım, BIOS default settingse çevridim. Mavi ekranlar devam ediyor. Sistemde SSD var ve testlerde bir sorun çıkmadı, bir adet de harddisk var onda HD Tune programında kırmızı blok çıkmıyor fakat, taşınmış (reallocated) sektörler mevcut. Sistem harddiske değil, SSD'ye kurulu. Özellikle ağır oyunlar oynarken hiçbir şekilde mavi ekran almamamı da belirtmek isterim. FurMark gibi testleri de geçti.
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED ntoskrnl.exe+24393F
Yeni bir hata daha aldım.

Son düzenleme:
AMD Ryzen 3100.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz (XMP kapalı)
AMD Radeon HD7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit.
Samsung 860 EVO 250GB.
OCZ agility 120 GB.
Cooler Master gx 750W Bronze.

Dump dosyası ilk mesajda mevcut.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000-series/amd-radeon-hd-7970 sürücülerini DDU ile kaldırıp WHQL sürüm kurar mısın? DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi. MSI afterbuner veya Dragon Center kullanıyorsun. Kaldır. USB portlarını sürücülerini ağ sürücülerini ses sürücülerini güncelle. Anakartının sitesinde var. Linkini bırakıyorum. MSI Global BIOS'unu da güncelle belirttiğim sürücüleri de güncelle. Samsung Magician kaldır.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000-series/amd-radeon-hd-7970 sürücülerini DDU ile kaldırıp WHQL sürüm kurar mısın? DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi. MSI afterbuner veya Dragon Center kullanıyorsun. Kaldır. USB portlarını sürücülerini ağ sürücülerini ses sürücülerini güncelle. Anakartının sitesinde var. Linkini bırakıyorum. MSI Global BIOS'unu da güncelle belirttiğim sürücüleri de güncelle. Samsung Magician kaldır.

Temiz format atmıştım zaten neden DDU ile kaldırayim ki? Dragon Center'ı kaldırdım. Sürücülerin hepsi güncel BIOS güncel onu da yazmıştım. Bu dediklerinizi yapmıştım zaten ama düzelmedi. Tek yapmadığım DDU fakat temiz kurulumda neden DDU kullanayim? Teşekkür ederim yardımınız için.

Temiz format atmıştım zaten neden DDU ile kaldırayim ki? Dragon Center'ı kaldırdım. Sürücülerin hepsi güncel BIOS güncel onu da yazmıştım. Bu dediklerinizi yapmıştım zaten ama düzelmedi. Tek yapmadığım DDU fakat temiz kurulumda neden DDU kullanayim?

DDU ile kaldırın. Yonga sürücüsü kurulu mu? Attığım siteden yapın. Temiz kurulum yaptıysanız, USB, Ses, Ağ sürücülerini güncelleyin.

DDU ile kaldırın. Yonga sürücüsü kurulu mu? Attığım siteden yapın. Temiz kurulum yaptıysanız, USB, ses, ağ sürücülerini güncelleyin.

Yonga sürücüsü ve diğer tüm gerekli driverlar kurulu. Temiz kurulumda DDU neden gerekli onu anlamadım zaten formattan sonra ilk kurduğum şey AMD Radeon sürücüsüydü.

Tamamdır yeni dump geldiğinde paylaşırım. Sağ olun yardımlarınız için.

Tamam şu an mavi ekran alıyorsanız dump dosyalarını paylaşın.

Eski dumplar değil, yenileri lazım. Onları paylaşın.

Sorun hala devam ediyor bu sefer farklı hatalar alıyorum. Dediğiniz programları silmeme rağmen sorun devam ediyor. Dump dosyaları mavi. ZIP içinde mevcut. Programlar rastgele çöküyor hata kodlarında yer alan programlardan kaynaklandığını düşünmüyorum bence donanımsal bir sorun var.
Kolay çözülebilceğini düşünmüyorum bu yüzden size sormak istedim Recep bey yardımcı olabilirseniz boş zamanınızda çok sevinirim.
@Recep Baltaş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı