Mavi ekran hatası (nvlddmkm.sys)

Amore

Hectopat
Daha fazla  
Minidump

Sistem: ASUS N56 vz Intel i7 3630QM NVIDIA GT650M.

Arkadaşım böyle bir sorun yaşıyor. Temiz kurulum vs. yaptık. Her oyuna girdiği zaman kısa bir süre sonra mavi ekran hatası alıyor. Analiz ederseniz memnun oluruz şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değeri 30'a kadar arttırınız. Bir düzelme olmazsa ekran kartında donanımsal bir sorun olabilir.
İlk önce DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bu sürümünü kurunuz.
vidia sürücüsünden kaynaklı bir hata diye biliyorum. Eski dizüstü bilgisayarımda önce Nvidia sürücüsünü devre dışı bırakıp, sonra DDU ile kaldırdıktan sonra yeniden kurarak çözmüştüm.
Sorun NVIDIA sürücüsünde görünüyor sürücü güncel mi güncel değilse güncelleyin eğer güncelse DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin.
@perspektive zaten yapılan hatta 2 kere yapılan bir öneri arkadaş denemiştir büyük ihtimalle.

@Amore kurduğun sürücü sürümü nedir?

@m3081 adlı arkadaşın dediği gibi BIOS sürümün çok eski onu bir güncelle.

WdmCompanion buna denk geldim ne olduğunu bulamadım ama ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Rehberi uyguladığınız halde devam ediyorsa ekran kartında bir sorun olabilir. Hangi oyunlarda mavi ekran alıyorsunuz?
Bir çok oyunda aynı sorunu veriyor. Fakat süreleri değişiyor. Örneğin GTA V oynarken 10 dakika sonra Valoranta girince direk oluyor. Oyundan oyuna fark ediyor.
Sorun NVIDIA sürücüsünde görünüyor sürücü güncel mi güncel değilse güncelleyin eğer güncelse DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin @Bora Dere doğru mu cevabım sorun nvlddmkm.sys.
BIOS güncel değil BIOS güncelleyin N56VZ BIOS & Firmware | Notebook | ASUS Türkiye
Eski ve yeni versiyonları denedik sonuç aynıydı.
@perspektive zaten yapılan hatta 2 kere yapılan bir öneri arkadaş denemiştir büyük ihtimalle.

@Amore kurduğun sürücü sürümü nedir?

@m3081 adlı arkadaşın dediği gibi BIOS sürümün çok eski onu bir güncelle.

WdmCompanion buna denk geldim ne olduğunu bulamadım ama ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Arkadaşımın laptop pili çalışmıyor. Evde tek bilgisayar var ve sınavlar yaklaştığı için şuan BIOS güncellemeyi denemek pek istemiyor (bir sorun olursa diye). Önceden de aynı BIOS sürümünde sıkıntı yoktu. BIOS güncellersek sorunun çözülme ihtimali yüksek mi? Denemeye değer mi?

Bir çok oyunda aynı sorunu veriyor. Fakat süreleri değişiyor. Örneğin GTA V oynarken 10 dakika sonra Valoranta girince direk oluyor. Oyundan oyuna fark ediyor.
Youtube'da video izlerken bir sıkıntı oluyormuş mu? TDR Manipulator'dan TDR Level'ı disable yapıp Valorant'a girmeyi denesin. Windows ekran kartını sıfırlamayacağı için mavi ekran almayacaksınız.

Youtube'da video izlerken bir sıkıntı oluyormuş mu? TDR Manipulator'dan TDR Level'ı disable yapıp Valorant'a girmeyi denesin. Windows ekran kartını sıfırlamayacağı için mavi ekran almayacaksınız.
Youtube'da video izlerken çok nadir ekran siyah oluyormuş ve bilgisayar kapanıyormuş. TDR Level disable yaptık bu sefer mavi ekran vermiyor fakat oyuna girince donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor.

GTA 5'de aynı şey oluyor mu?
mavi ekran vermiyor fakat oyuna girince donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor.
En azından mavi ekran vermiyor. Ekran kartı yanıt vermeyi kestiği için görüntü donmuş gözüküyor. Bunun bir çözümü yok. Ekran kartının daha eski sürümlerini denerseniz düzelebilir.

Geri
Yukarı