Çözüldü Mavi ekran hatası sonrası SSD görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

GGPe

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL 2400MHz CL14 16GB
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 860 250GB
Ekran kartı
ASUS Dual GTX1060 3GB
Anakart
MSI B150 M3 Gaming
İşlemci
Intel Core i5-6402P
Merhabalar, mavi ekran çok hızlı geçtiği için hata kodunu göremedim. Sistem sürekli mavi ekran vermesine rağmen minidump dosyasına da ulaşamadım.(sistem hatalarını günlük olarak yaz seçeneği işaretli.)
Samsung Magician programının Smart bölümünü inceledim ama bir şey anlamadım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Selamlar, yine mi minidump dosyası oluşmadı? C'nin içinde Windows klasöründe MEMORY.dmp dosyası varsa onu da sıkıştırıp bizimle paylaşabilirsiniz.

Maalesef o dediğiniz dosya da klasörde yok ve galiba sorunu çözdüm.
Problemin RAM kaynaklı olabileceğini düşünüp iki adet RAM'i teke düşürdüm ve sistemi tek RAM ile çalıştırmayı denedim, RAM'lerden bir tanesinde bırakın mavi ekran vermeyi görüntü bile gelmedi.
Şimdi o görüntüyü alabildiğim RAM ile sistemi dünden beri hiç kapatmadım ve aktif bir şekilde kullanıyorum.
Henüz mavi ekran ya da herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Bir veya iki gün sistemi bu şekilde kullanıp konunun çözülüp çözülmediğini belirteceğim.
Herkese yardımları için tekrardan teşekkür ederim.
@Dyrothbrk @Enes3078 maalesef dediklerinizi denememe rağmen yine mavi ekran aldım ama bu sefer fotoğraf çekmeyi başarabildim.

Dosya Ekleri

• 3043DA46-05BA-4767-A1EB-CA3E164D4699.jpeg
    3043DA46-05BA-4767-A1EB-CA3E164D4699.jpeg
    124,6 KB · Görüntüleme: 73
@sutnax taramayı Windows Defender ile mi yapmalıyım yoksa önerebiliceğiniz başka bir program var mı?

Kaspersky veya Malwarebytes kullanın.
@sutnax taramayı Windows Defender ile mi yapmalıyım yoksa önerebiliceğiniz başka bir program var mı?

Kaspersky ve Malwarebytes önerme nedenim, Windows Defenderin yeteri kadar güçlü bir antivirüs olmamasındandır.

Son düzenleme:
Dostum yanlış driver kurmuş olabilir misin veya sorun harddisktedir.

Dediğiniz program ile tarama yaptım bir problem çıkmadı.
Bütün verilere bakıyorum, mavi ekran hata kodunu buluyorum, günlerce araştırma yapıyorum ve net bir çözüme ulaşamıyorum.
Yani ben pes ettim yapacak bir şey yok.
Herkese teşekkür ederim, kolay gelsin 😵‍💫

Selamlar, yine mi minidump dosyası oluşmadı? C'nin içinde Windows klasöründe MEMORY.dmp dosyası varsa onu da sıkıştırıp bizimle paylaşabilirsiniz.

Maalesef o dediğiniz dosya da klasörde yok ve galiba sorunu çözdüm.
Problemin RAM kaynaklı olabileceğini düşünüp iki adet RAM'i teke düşürdüm ve sistemi tek RAM ile çalıştırmayı denedim, RAM'lerden bir tanesinde bırakın mavi ekran vermeyi görüntü bile gelmedi.
Şimdi o görüntüyü alabildiğim RAM ile sistemi dünden beri hiç kapatmadım ve aktif bir şekilde kullanıyorum.
Henüz mavi ekran ya da herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Bir veya iki gün sistemi bu şekilde kullanıp konunun çözülüp çözülmediğini belirteceğim.
Herkese yardımları için tekrardan teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı